Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pamät v NB

Prosim o radu.Mam NB Toshiba satellite pro 4600.(Intel celeron 750MHz 128Mb RAM 10GB HDD win XP)
Chcel som rozsirit RAM na 256 Mb.Na moje prekvapenie boli oba sloty obsadene 2x128Mb RAM.Myslel som ze su nejake chybne pamäte, ale v inom NB fungovali normalne.Skusal som ich prehodit medzi sebov , ale stale to iste. Ani ine pamäte nefungovali v druhom slote.
Moze byt poskodeny slot? Neterba niekde nieco zapnut,prepnut,alebo nieco podobne?

Vid navod k tomu NB, toshiba NB som este nemal ale este som nevidel NB kde by sa dal vypnut RAM slot, ci uz elektricky alebo softwarovo, takze ak das do slotu2 modul ktory v slote1 toho isteho NB funguje, v slote2 nejde, je ten slot pravdepodobne vadny.
Resp. skus moduly samostatne (po jednom) v slote1 toho NB - funguju? Su rozpoznane naplno (nie na polovicu)? Rozpoznanu RAM pozeraj v BIOSe, potom sa nemusis zaoberat OS ani boot.ini apod.