Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC na úpravu fotiek

Ahoj,

Keďže som si tu už dal poskladať 2 PC tak sa na mňa obrátil kamarát či by som mu nepomohol s tým jeho. No namiesto toho račej opäť požiadam o radu vás :) .

Jedná sa o PC pre amatérskeho fotografa. Doteraz používal notebook ktorý už ale údajne nezvláda väčšie práce a úpravy ( nejaký starší Sony vaio ) . Fotí pre fotobanky, rodinu a priateľov.

Rozpočet by mal niečo okolo 800-900€
PC bez monitora ten má nový 27 palcoví eizo - aké presne neviem
Tiež k tomu klávesnicu a novú myšku.
Bez OS
Čo sa týka diskov tak min. asi 2TB a HDD. Osobne nevie či by sa mu vyplatil SSD, 1 foto ma v RAW tak 20-30MB na panorámu ich dá tak 20 kde musí počítať ešte s niektorými navyše ktoré sa nevydaria následne má 16 bitový Tiff súbor.

Ešte čo viem nechcel žiadnu farebnú a ani svietiacu bednu, a tiež ak by sa dalo menej hlučný PC. S tými diskami neviem, ja som mu radil aspoň 1 SSD no podla neho račej HDD.

Predom v ďaka za rady.

Edit: tiež ešte dodám že to bude slúžiť aj ako PC v domácnosti, takže nebude výlučne len na tie fotky.

po rozhovore s M-polom a hlavne s kamošom ktorý súhlasil ( aj keď som mierne prešvihol zostavu )
čo som zmenil je
chladič (GELID Solutions Tranquillo Rev.3 ) kúpení v malom PC obchode v meste - inak tiež problém zohnať
klávesnicu a myšku si už údajne kúpi sám
a čo som pridal je tiež čítačka kariet

Takže ďaka za návrh :)