Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím natáčet koncerty?

Dobrrý večer,mám dotaz ohledně nátáčení živých koncertů mobilem.Chci aby mobil nebyl dražší než 5000 Kč a aby natočené videa z koncertu měly aspoň trochu použitelný zvuk a obraz proti těm reflektorům ... Líbí se mi Zenfone 5 máte ho někdo?Kdyby jo zkuste natočit nějaké video s hlasitým zvukem + basy .Nebo doporučte jiný,nebo nějakou webovou stránku kde bych si o tom něco přečetl.Nebo je další možnost,jestli by na to nebyl lepší třeba foťák ? kameru nechci,vím že už se dělají taky hodně malé,ale přece jen mobil nebo foťák jsou do kapsy lepší.Nejlepší by byl asi ten mobil.Děkuji za jakékoliv rady.
Honza

měl bys nám tu dát referenční video z youtube, co si představuješ zhruba za kvalitu výsledného nahrávání, a to za bílého dne a v noci, počítám, že tyhle zenfony a podobný neumí zpracovat video "low light", na youtube je spousta samplů telefonů.... a jestli to myslíš vážně a chvíli to vydržíš dělat tak jdi do kamery, sony a panasoniky v cenové kategorii 5-10tis.Kč zvládnou přijatelně záznam v low light podmínkách, hlavně mají stabilizátor obrazu, zachytit kvělitně zvuk je vždy obtížné často je problém akustika místa, postavení repráků, basy, výšky, ozvěny (a pašovat stativ je jen výhodou)

stahoval jsem si z fan webu tento koncert, tohle je podle mě to minimum na co jsem schopen se podívat (a přitom vím jak shitový zvuk to má, to jsem překousl) a nejlepší jsou na tom ty zoomy na kapelu, čím víc tím lépe watch

Těžko něco mobilem natočíš. Točím profesionálně, když točíme koncert naživo, bývá to nejtěžší práce co může být. Nic nelze opakovat, není co pak stříhat. Proto jedeme aspoň na tři kamery a mikrofon máme u každé skupiny nástrojů a u sólových nástrojů a zpěváků. Příprava někdy trvá i dvakrát tak dlouho, co ten koncert. Mobilem teda natočíš leda kulový a ještě tě chytnou a seberou ti mobil včetně tvé osoby, páč točit koncerty se nesmí.

IMHO mikrofon v mobilu nebo ve foťáku, ať je sebelepší je dobrý akorát k tomu, že něco natáčíš a mluvíš do toho, třeba "...tohle je pokoj co v něm bydlím, tady je WC a tohle vidím z okna...". Když natáčíš třeba koncert, mikrofon bere i zvuky, které si ty, když to posloucháš naživo ani neuvědomuješ.

Ano, kdejakej blb musi nutne drzet mobil nad hlavou a natacet, aby mu z toho vylezlo nedivatelne cosi bez zvuku. Ve vysledku nemaji z koncertu nic oni, ani dalsi tisice lidi za nema, ktera musi cucet na jejich ruce a mobily jim sviti do oci. Nejradeji bych vam to rovnou otriskal o hlavu a zbytky narval do prdele. Takze milej Jendo, prestan otravovat normalni lidi, co si chteji vychutnat koncert a prestan natacet rozmazany nesmysly, na ktere se stejne nikdo divat uz nikdy nebude a stahni si radsi oficialni DVD z nejakeho zivaku.

Ahoj já natáčím s GALAXY note 3 kvalita videa je super zvuk se někdy nepovede hlavně když to mají hodně nahlas. Důležitá je pozice ideální stav stát za bednama nebo vedle . Přemýšlel jsem o molitanku který by zvuk maličko utlumil aby to mikrofonek mobilu zvládl s basama můžete kouknout na mém YouTube pod jménem Stanislav Vybíral.. Uvítám také každou zkušenost nahrávám hlavně rock a metal.. Díky

Ještě malý dodatek: Každý koncert je original a nejsem zase fanatik co by držel mobil nad hlavou celou dobu natočím 3-4 písničky za celou akci jinak si vše naplno uživám!Rádi se pak na to podívají třeba ti co zrovna nemohli z jakýchkoli důvodů přijít :-).To jen pro ty uplné odpůrce natačení:-).Nicméně to i dělá dobrou reklamu vystupujícím skupinám a znam jich jich plno osobně a že si lidé pořizují záznamy jim vůbec nevadí ba naopak :-).Můj kamarád třeba zase rad fotil kapely a dotahl to tak daleko ,že už je z něj profík a jeho fotky jsou na albech skupin a na jejich ofigo stránkách www.fotosvanda.com ..