Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola či rada se sestavou (drahou)

Zdravím všechny. Mám v plánu si koupit dobrou sestavu na práci (programátorka) i náročné hry (samozřejmě i běžné věci kolem).

Plánovaná (momentálně) cena je momentálně asi cca 70 tisíc (což je asi tak limit - spíš to tak vyšlo než cokoliv jiného):

MSI Z97 GAMING 7 - Intel Z97
Intel Core i7-4790K
Noctua NH-U9B SE2
Corsair Vengeance Black 16GB (2x8GB) DDR3 2133
Enermax Platimax 750W (snad to bude stačit)
MSI GTX 970 GAMING 4G (SLI na pokrytí 4k a také dvou monitorů)
MSI GTX 970 GAMING 4G
Crucial MX100 - 512GB (bude na vývojové virtuálky a hry)
Acer XB280HKbprz - LED monitor 28" (bude primární 4k display, vybrala jsem kvůli podpoře G-Sync)

Již vlastním a hodlám k tomu připojit:

LG L226WTQ-SF - LCD monitor 22" (bude sekundární display)
OCZ Vertex 4 - 128GB (mám jako systémový disk)
Seagate Barracuda ES ST3250620NS - 250GB SATA II
Seagate Barracuda 7200.12 - 1TB
Toshiba StorE Art - 1TB
LG SuperMulti GSA-H42LRB Retail černá

Než investuji tyhle velké peníze, tak se chci poradit zda vše pojede a případně zda někoho napadají nějaká vylepšení, zlevnění či komentáře.
Pokud by někdo chtěl navrhnout zcela alternativní sestavu, tak základní věci co tam musí být (krom těch co vlastním):

4k monitor 28" (nejméně)
dva monitory
nejméně 512GB SSD
dostačný výkon grafiky na 4k
16GB paměti

Především mě však zajímá jestli to vůbec bude fungovat a jestli bude stačit zdroj, konektory, zda budou fungovat dva monitory (jeden je DisplayPort druhý DVI).
Podle mě to již vypadá celkem dobře, ale raději bych měla více názorů a rad než to koupím.

předem díky všem kdo poradí,
Katka

Dík za reakci. Myslíš tedy že ta certifikace na Platinum není až tak důležitá? Jinak zdroj nevypadá špatně přidám si ho do seznamu. Jsem ráda, že si alespoň potvrdil, že 750W bude stačit to byla jedna z pochybností, které jsem měla.

ono rozdiel v frekvencií RAM modulov hrá rolu len v integrovaných grafických čipoch(v procesore). Ak sa používa dedikovaná grafická karta, rozdiel v rýchlosti medzi 2133MHz, a napr. 1600MHz nieje žiadny..

>Nové RAMky kvôli tomu dávať netreba, tie, ktoré tam sú, sú dobré..

To platí ve hrách, ale já jsem i programátorka a většina věcí co dělám (pracovně) jsou CPU-bound. Já jsem si vědomá, že ten rozdíl není tak velký, ale ten cenový imo také ne a přeci jen paměť je něco co se používá často a každý ždibec rychlosti se hodí. No stále nad tím přemýšlím. Beru to tak, že kdybych potřebovala trochu snížit cenu, tak vím kde se dá ubrat.

v tom zdroji Enermax nieje problém certifikát Platinum. To, že ho má je skvelé, ale skôr je problémom tá (kedysi dobrá)značka - Enermax. Dnes štafetu najkvalitnejších zdrojov nesie celkom určite Seasonic, v podobe G-Series. Zdroje tejto rady sú aktuálne najlepšie čo môžeš do počítača dať. A sú samozrejme tiež certifikované..80 Plus Gold..

Ty dvě GTX970 ve SLI jsou dost šílenost. Ono nemá IMHO za tu cenu kupovat ani jednu GTX970 (ovšem rozuměl bych tomu, pokud někdo nechce dávat peníze za GTX980), ale dvě na 4K jsou totální nesmysl, protože to bude narážet na nedostatek rychlé paměti (970 má jen 3,5GB rychlé RAM, zbytek je pomalu připojená 32bitová sračka).

Ahoj, jak to myslíš. Já dělám dost experimenty s grafikou (programátorsky), ale přeci 2x4GB (i kdyby tedy jen 7GB rychlé paměti) se tak často všechny nevyužijí, takže by to mělo jet na té rychlé části. Krom experimentů je to kvůli druhému monitoru a pak také kvůli výpočetnímu výkonu. Jedna GTX970 (co jsem četla) by na 4k byla málo (pro hry na 60FPS) a GTX980 je zase ještě momentálne předražená (výkon/cena). Nějak sem usoudila, že ta paměť není tak kritická. Přesněji šlo by o krajní případy plného využití paměti (což není tak časté). Nebo myslíš, že je to tak vážný problém?

Dobře, možná to prohodím za dvě 290X. To by vyřešilo i problém s G-Sync a mohla bych vzít lepší (i paradoxně levnější) 4k monitor, který má více konektorů. Našla jsem článek o problémech s pamětí a máš pravdu také se mi to nelíbí. Sice se jedná o krajní situace, kdy dochází paměť, ale nelíbí se mi to hybridní řešení.

Zdroj stačit nebude a osobně bych na 4K nevolil ani SLI GTX970, ani GTX980 a ani CF R9 290X. První z už výše popsaných důvodů, druhou kvůli ceně a nízkému výkonu, třetí kvůli spotřebě a (potenciálnímu) hluku plus obě dvoukartová řešení kvůli problémům se SLI/CF.

Pokud chceš řešení hned, tak Titan X, případně počkat na Radeony s HBM, které by mohly situací hodně zamíchat.

Zdroj stačit nebude

Prečo nie? Uznávam, že ak by sa ten PC zapol tak utiahnuť celú zostavu, to dá tomu zdroju riadne zabrať, no je to predsa Season G...

A ked už to berieme len z hľadiska Watt, tak..

-2x grafiky = 500 W
-procesor = 90 W
-zvyšok = 70 W

500+90+70=660 W, no a ked berieme do úvahy, že reálny výkon zdroja je takých 700 W, tak si myslím, že by to stačilo aj s malou rezervou..nemyslíš?

Četla jsem, že na jeden 4k monitor by neměl být problém i s normálním procesorem (4790k) v CrossFire (což jsem teď na radu změnila na 2x 290X). Resp. jim to jede bez problémů i na mnohem starším. Myslím, že limit bude v GPU. Ano, Titan by asi byl výkonější, ale holt někde musím udělat limit. Zase nestavím úplně dokonalou sestavu, ale něco co bude zvládat bez problém 4k. To že by to za více peněz šlo ještě lépe holt je pro lidi co jsou ochotni ještě přihodit dalších 10-20k.

http://www.eteknix.com/4k-gaming-showdown-amd-r9-2 90x-crossfire-vs-nvidia-gtx-780-ti-sli/

Dobrý, já to chápu a souhlasím s tebou, že by to bylo lepší, ale jaksi i tak ta sestava ja dost za limitem, který jsem si stanovila (tak 50k,-) nakonec jsem trochu ujela, ale chci si zkusit programovat pro CF (nebo SLI), takže proto také trochu tlačím. Kdyby Titan X byl o tisíc dva dražší, tak to zvážím, ale je to skoro dvojnásobek a to už je pro větší fajnšmerky než sem asi já.

Já chci zkusit to programovat a ozkoušet si jaké je to mít CF/SLI. Potřebovat to budu už jen kvůli druhému monitoru. Prý se DVI a DisplayPort mele. Nicméně hlavní motivátor je, že to určitě hry použijí, ale i kdyby ne, tak já určitě ano. Spíš mi šlo o tu spodní hranici, aby na tom běželo to 4k a nikoliv moc o tu horní (tedy jestli to využiju na maximum). Tedy nejsem úplně standardní uživatel, který hraje pouští filmy a občas si zahraje hru.

Zatím díky všem, nakonec se z toho vyvinula velice plodná debata a ještě jednou díky. Zde je momentální sestava jakožto suma změn. Cena se moc nezměnila, ale doufám, že složení je k lepšímu:

MSI Z97 GAMING 7 - Intel Z97
Intel Core i7-4790K
[i]Noctua NH-U9B SE2

Corsair Vengeance Black 16GB (2x8GB) DDR3 2133
Enermax Platimax 750W
MSI GTX 970 GAMING 4G

Crucial MX100 - 512GB
Acer XB280HKbprz - LED monitor 28"

Cena: ~ 73 069,-

na:

MSI Z97 GAMING 7 - Intel Z97
Intel Core i7-4790K
Noctua NH-U9B SE2

Kingston HyperX Beast 16GB (2x8GB) DDR3 1600 XMP
Seasonic X-850 850W
MSI R9 290X GAMING 8G

Crucial MX100 - 512GB
Acer B286HK - LED monitor 28"

Cena: ~ 73 850,-

Tedy celkem překopáno, ale samozřejmě pokud někdo má ještě něco k těm změnám, tak ať mi dá vědět. Především ohledně zdroje (a jeho dostatečnosti) a také 4k a dostatečnosti. Ale podle mě by to už mohlo být OK.

Ještě mám dotaz ohledně přehřívání CPU, desky nebo grafik v minulosti jsem s tím měla problém. Uchladí se to (deska má tuším dva ventilátory a až 10 dohromady, takže prostor tu je).

A je tato skříň dobrá? Nechtěla bych aby se to opakovalo. Ono se to nepřehřívá do stavu kdy to nefunguje, ale do stavu, kdy větrák běží naplno a řve. Nevím jak poznat zda a jak větrání dle skříně funguje nebo vůbec nic kolem.

No já tak trochu chci CF. Bez CF či SLI se dost těžko testuje jak bude aplikace optimalizovaná pro více propojených karet. Jak jsem psala v ideálním světě kde je nekonečno peněz bych do podobných řešení šla, ale 290X 8GB x2 bude muset stačit.

No já nevím jestli by to byl ekvivalent CF (z hlediska programování). Jinak jak jsem psala je to i kvůli dvěma monitorům (jedna bude mít starý DVI monitor a druhá DisplayPort 4k monitor). Chci ty technologie jednak pořádně prozkoumat a za druhé chci aby to bylo i použitelné ve hrách a zkrátka 4k. Vždy můžu trochu snížit rozlišení nebo detaily. Zase nejsem nějaký americký blázen co jakmile se mu ve hře mihne desynchronovaný snímek či hra spadne pod 60FPS tak běží za mámou ať mu koupí novou nadupanější sestavu. Oproti 1680x1050 s jednou HD5870 to bude pokrok. Už bylo na čase. :-)

Hodila jsem to do pcpartpicker.com a vyhodilo mi to (samozřejmě jen orientační W):

Intel Core i7-4790K 4.0GHz Quad-Core Processor			11W	-	88W
Gelid Solutions CC-TranQ-01-A 58.0 CFM CPU Cooler		5W	-	10W
MSI Z97-GAMING 7 ATX LGA1150 Motherboard			17W	-	70W
AMD Performance Edition 8GB (2 x 4GB) DDR3-1333 Memory		9W	-	9W
Kingston Beast 16GB (2 x 8GB) DDR3-1600 Memory			18W	-	18W
Seagate Barracuda 250GB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive	4W	-	20W
OCZ Vertex 4 128GB 2.5" Solid State Drive			1W	-	5W
Seagate Barracuda ES 750GB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive	4W	-	20W
Crucial MX100 512GB 2.5" Solid State Drive			1W	-	5W
MSI Radeon R9 290X 8GB Video Card				75W	-	300W
Gelid Solutions FN-TX12-15 58.0 CFM 120mm Fan			1W	-	5W
Total:								221W	-	850W

Tak jsem vše pročetla různě přehazovala a musím dát za pravdu jezekhifi, nakonec jsem prošla všechny připojení na kartě a zdá se, že by moje oba monitory měly fungovat. Také jsem využila více vodního chlazení (když už je v 295x2) a mělo by to zabránit přehřívání. Také jsem četla recenze na 850W zdroje a vyšel jako nejlepší Corsair AX860. Koketovala jsem i s X99, ale ještě není čas. Zde je zatím poslední sestava, pokud by někdo postřehl ještě nějaký problém tak mi dejte vědět. Přeci jen je to investice velká a vyplatí se nad tím trochu času strávit:

MSI Z97 GAMING 7 - Intel Z97
Intel Core i7-4790K
Coolermaster Nepton 120XL
Kingston HyperX Beast 16GB (2x8GB) DDR3 1600 XMP
CORSAIR AX860, 80+ Platinum 860W
Sapphire R9 295X2 8GB GDDR5
Samsung SSD 850 EVO - 500GB, Basic
Acer B286HK - LED monitor 28"

Cena: ~74 031,- Kč