Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s Dell Touchpad

Zdravím, mám problémy s touchpadem Dell. Na ntb s Win7, to funguje hezky, na notebooku (ty touchpady jsou identnické až na mírně jiný tvar tlačítek a asi o 4% větší rozměry jinak mechanika stejná)s win 8 je situace jiná. Přinejmenším, že tam jsou gesta Charms atd.
1. problém je, že po čase přestanou fungovat gest Zpět a Vpřed (2 prsty vodorovně), Settings a Search (3 prsty vertikálně).
2. Druhý problém je , že postrádám gesto Zoom (1 prst vertikálně po levé hraně). Prostě v nabídce není. Na rozdíl od Pinch gesta pro Zoom se mi tohle lépe ovládá. Myslím si, že tyto gesta možná byly odstraněny kvůli gestům Win 8 pro přejiždění hran touchpadu (konkrétně přepínání aplikací metro), ale nevidím problém, proč by tyhle 2 gesta nemohly být funkční najednou.

Verze:

Win 7: v8.1200
Win 8: v8.1206

Dá se tahle funkcionalita nějak přidat? Nebo existuje nějaký sofistikovaný deamon pro touchpad, který by šel mnohem víc nastavit?

problém s gesty je ten, že to užíva sakra moc málo lidiček, pro absolutní vetšina userú jde o matoucí a nepotrebnou funkcionalitu, nechtejí ji tam

je to podobné jako s posunkovou reči neslyšícich, je sakra málo slyšícich co tomuto mávaní rukama rozumí

.... :puff:

Mám problém, když jsem nainstaloval verzi X8HWR z OCt 2012 (, tak tam sice je staré nastavení (vlevo jsou 4 záložky místo 3), ale celé je to nefunkční, jednak se
nenainstaluje se - musím spustit z cd:\dell\drivers\x8WHR\Vi64\DellTouchpad.exe
nejdou gesta,
chybí uplně horní menu pro Trackpoint
a v záložce Gesta je vše neaktivní

Po kliknutí na tlačítko verze (bohužel čílslo verze není psané v okně, musí se kliknout) program spadne.

skončil jsem zase u verze 8.1200 (ne 1206), ale ty trpí stejnými 2 problémy jako 1206 (nejde nastavit zoomování levou hranou a po chvíli přestávají fungovat ty gesta)

PS: zvláštní je , že ale třeba gesto Podržení 3 prstů funguje.

Nevíte někdo o softwaru, který bu s těmi touchpady komunikoval OK. Tuším, že by to měl být nějaký Acer Nebo Alps nebo Elan software, který má lepší nastavení a funguje s touchpadem+trakckointem Dell