Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní sestava

Zdravím, už jsem se tu jednou ptal ale je to asi tři měsíce zpět, bylo to spíš takové orientační a vim že dnes to jde rychle dopředu. Dnes už mám peníze na ruce tak to co mi tu poradíte tak objednám :) .
Chtěl bych herní pc s GPU a CPU které rozchodi nejen dnešní hry ale i třeba hry za dva roky na full detaily ve fullHD rozlišení, Alespoň 1.5TB HDD, SSD po úvaze nechci. OS bych chtěl win 7. K tomu nějaký kvalitnější monitor minimálně 24 palcový. Pokud se do ceny vejdeme s větším budu jen rád, ale ne na nějaký velký úkor ceny PC.
cenový limit na pc a monitor je 35.000 kč se všim všudy.. Tedy i poštovné, složení, OS...

Dále mám dotaz jestli má nějaký smysl do takového PC dávat vodní chlazení a na kolik přibližně i s intalací přijde. jsem opravdu náruživý hráč a že PC běží třeba 20 hodin v kuse v nějaké náročné hře, tedy v zátěži není vůbec vyjímkou :D tak bych ho nerad hned uvařil, myslím gpu a cpu.

Děkuji za každou konstruktivní reakci :)

Ten zdroj je nějaký drahý.. v původní sestavě jsem měl doporučen tento http://www.czc.cz/seasonic-s12ii-620-620w/75373/pr odukt o 1500 levnější. je v tom nějak velký rozdíl? Stolák jsem měl naposled asi před 13ti lety, jak je to vůbec s věcma jako je zvukovka sítovka, to je vše v základní desce? Když takhle tu sestavu kliknu do košíku, tak mi jí pošlou složenou domu a já vše jen strčím do zásuvky a pojede to? :)

Samozřejmě ta 620 postačí. Navržený a dražší Seasonic 650 W má kvalitnější součástky a má Gold certifikaci.

Na CZC se vybere složení a oni se o všechno postarají. Pak tedy opravdu stačí strčit počítač do zásuvky a pojede vše jak má (mělo by tedy, stát se může vše).

AiO vodní chlazení nemá moc cenu a osobně bych to nekupoval. A okruhy, které se skládají (tj. všechny hadice, bloky na chlazení CPU a GPU a vše ostatní) vyjdou na X desítek. Nemusíš se bát, že by se to "uvařilo", vše má své maximální hodnoty, takže GPU by se třeba podtaktovala.

Tak takhle přesně by to šlo :) Ještě si rozmyslím ten procesor, neboť procesor jak ta I-5 tak ten Xeon budou na hry stačit ještě pěkně dlouho dobu.. Osobně mám v notebooku i-7 2470Qm 2.4 ghz tušim a bohatě dostačující. Brzdí to akorát grafika a tahle radeonka vypada že by mohla chvíli sloužit. Akorát mě mrzí ta bedna, taková obyčejná, hrozně by se mi líbilo něco takového stylového jako má třeba ASUS ROG titan, s těma vysouvacíma větračkáma na bokách. Hodně pěkný :) Ale asi si tam dám jen podsvícenej articFan a bude mi to muset stačit :)

Ještě otázečka.. proč jsou AMD Vishera procesory tak levné oproti intelackejm? třeba tento AMD Vishera FX-8300 ve srovnání s tím xeonem?

8300 a Xeon se nadají porovnat. Naprosto rozdílné. Řekněme, že AMD jde cestou více jader, vyšší hrubý výkon. U her podporující více jader to člověk i pozná. Intel je lepší výkonem na jedno jádro.

Větráčky na bokách možná pro někoho pěkné, ale naprosto neefektivní a nesmyslný.

Procesor v notebooku a v desktopu se porovnávat nedají.

Pardon že znovu otravuji, ale projížděl jsem tam ty komponenty a u pár věcí, třeba u té vypalovačky, jsem se dočetl že tam není například SATA kabel.. Je potřeba tam tyto věci dodat? Aby když zaškrtnu složit, mi pak nepřišla polovina věcí zvlášť že tam nebyl kabel. A jak se v takhle podaném odkazu na sestavu dá změnit komponenta? Konkrétně ten arcticfan bych chtěl červeně podsvícený :)