Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem W-XP po zálohovaní hlási, že nie je dostupná disketová jednotka

Zdravím,

a prosím znalcov o radu. Mám ntb Lenovo ThinkPad R500, rok výr. 2009 s W-XP Pro. Po rokoch som chcel konečne urobiť zálohu všetkých programov a dát a tiež vytvoriť bootovacie CD. Na konci zálohovania (použil som sprievodcu zálohovaním) systém vyhodil okno, že nie je dostupná žiadna disketová jednotka, disketa na automatickú obnovu systému sa nedá vytvoriť a že bez nej nebude možné obnoviť zálohu. V počítačoch sa veľmi nevyznám, ale nechápem, prečo chce disketovú mech., keď od výroby je tam DVD napaľovačka (je funkčná a CD-RW tiež). Poraďte mi, prosím, čo mám kde nastaviť, aby som úspešne zazálohoval. Vopred ďakujem.

Ďakujem za tip. Vyskúšal som ho, konkrétne verziu Free 8.2 a vyrobilo to bootovacie CD. Super! Na stránke výrobcu je ale uvedené, že táto free verzia nevie obnoviť zálohu na iný hardvér (vedia to až platené verzie). Nemám v pláne prenášať systém na iný PC, ale ak by mi odišiel HDD je takáto záloha použiteľná na novom HDD ? (HD Sentinel ma varuje, že disk je po životnosti a zdravie disku je kritické 9%, hoci test HDD cez BIOS nenašiel nič vadné.) Ak nie, aký iný zálohovací program by sa dal ešte použiť ?

když ti odejde disk, obnovíš to na nový disk ve stejném pc.
podpora jiného hw je součástí placených verzí, ale oem verze win by při startu na novém hw stejně protestovaly.
pro přehled stavu disku (smart) používám crystaldiskinfo.
kontrolu disku na neopravitelné sektory umí hdtune, starší verze je free.

test hdd přes bios bude nějaký nesmysl, určitě nechcu řešit, co to mělo být.

Výborne, takže na nový HDD sa záloha obnoví.
K tomu BIOS-u : v BIOS Setup Utility od Lenova je aj HDD diagnostik program, tak som to spustil; test trval dosť dlho, ale chybu nenašiel. Vyskúšam však odporúčaný crystaldiskinfo a hdtune.

Ďakujem za vyriešenie.