Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přemístění hdd z ntb do desktopu včetně win 7

Zdravim přátelé, potřebuji poradit ohledně problému s přemístěním legálních win 7 z ntb na který byly vázány do desktopu s postupem čisté instalace. Jde o to, že původní hdd s recovery oddílem obsahujícím win 7 pro potřebnou obnovu systému do původního stavu obsahuje i spoustu sw balastu vázaného přímo na hw původního ntb, čímž mi v desktopu vzniká problém například s vypadávajícím zvukem, přičemž nejde odebrat nějáký původní via hd audio driver, který spravoval původní zvuková zařízení na ntb a teď se nejspíš pere s aktuálně doinstalovaným realtekem podle specifikace mé zvukovky v desktopu. Těch problémů je možná víc, takže mi jde pouze o to, zda-li je možné stáhnout na netu verzi "Windows 7 Home premium 64bit service pack 1" a při instalaci pak aplikovat původně přiložený klíč na ntb, tak aby byl přijat i na tomto pc.

Nevím jestli musím řešit navíc ještě nějakou verzi sestavení těchto win 7 aby souhlasila s tou původní, nebo jestli mi ten klíč u správné verze, která byla v ntb "Windows 7 Home premium 64bit service pack 1" při čisté instalaci půjde aplikovat též, nebo zda-li je win vázán přímo i na tu verzi z recovery zálohy a bez ní už nebude funkční, proto ocením jakoukoliv radu či poznatek.

Aktuálně mám původní disk s win 2 týdny přemístěný z rozbitého ntb v desktopu, kde jsem ho musel po přemístění znovu aktivovat klíčem, což proběhlo úspěšně, během druhého dne se mi totiž win 7 hlásily jako nelegální kopie, nevím či to haprovalo s druhým hdd v desktopu, kde jsem měl win 7 skutečně nelegální a u obou verzí mi to ukazovalo stejné číslo sestavení "7601 build" dole v rohu, protože po zádání klíče mi win šlapou zase v poho, přičemž druhý hdd z desktopu už je trvale odpojen už jen z důvodu hlučnosti a stáří, proto mi bohatě stačí i ten z ntb, který kapaciteně převyšuje ten druhý o polovinu.

Hlavní otázka tedy je, zda mohu kopletně zformátovat disk včetně recovery oddílu (možná pouze přes speciální sw, pokud to nebude jinak možné) a potom z usb naistalovat čistou instalaci win 7 tak, abych mohl aplikovat klíč ze štítku na ntb a win provozovat jako legální a zda-li je vůbec možné v krátké době použít zádání keycodu i 2x nebo musím čekat 90 dnů, jelikož jsem ho zadával před dvěma týdny na původním hdd přemístěným do desktopu, takže i jiné PC sestavě, ale jelikož myslím, že je to odvislé primárně od verze a recovery na hdd předpokládám, že se to bere stále jako stejná sestava a ne jiný pc a tudíž by to neměl být problém

děkuji za všechny rady, nerad bych přišel o legální verzi systému, možnost také je recovery oddíl zachovat a win 7 s čistou instalací naistalovat na druhý oddíl nicméně nebude možné win 7 aktivovat dřív, dokud se nezbavím původní verze, protože klíčem nemohu provozovat dvě verze naráz a deaktivaci původních nelze provést abych měl klíč volný pro druhou verzi
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Radím nečítat dotazy na fóru vůbec s tímto arogantním přístupem, alespoň se snažím svůj problém detailně popsat, že pro tebe je problém to číst, je jen důvod se této diskuse vůbec neůčastnit protože kdybys to četl zjistíš, že nemáš tak úplně pravdu, děkuji a přeji hezký den

BTW. ak ten notebook uplne prestanes pouzivat (ak je uplne vadny apod), tak mozes skusit cistu instalaciu Win na novy PC (verzia instalacky musi byt stejna jak bolo Win na NTB) a aktivovat to cez telefon, moze to klapnut, na firemne ucely by som to tak nepouzival ptz to neni oficialne legal, ale tie OEM kluce idu tusim obcas cez telefon aktivovat aj inde, ak ich prestanes pouzivat na ntb. (cez telefon tvrdis ze su tie Win pouzivane len na 1 PC, a menila sa doska, co je aj pravda :)

Ok tak děkuji za rady, aktuálně je mám na desktopu aktivované v poho jen ta zvukovka občas sere páč vypadne zvuk a bez reinstalu to půjde blbě vyřešit, ale tak radši to, než nelegal win, když se podle keycodu aktivovaly, tak se nedopouštím krádeže už z principu, tak to radši nechám tak a radši občas restnu pc, to se vždy zas zvuk chytí