Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Flash biosu

Zdravím,
dnes jsem se pokousel provest flash biosu a nejak se mi nepovedl. Jedna se o desku gigabite H81M-S2V. Pred nepovedenym flasnutim jsem si bios zazalohoval na flash disk. Jen nevim, jak donutit desku, aby si bios z flesky nacetla. Nevite jak dal?

Nic, dal jsem na flash disk novy, v q-flash jsem vybral bios, dal upgrade. Proběhlo nahrani. Pak se provedl restart PC a od te doby se jen roztoci vetraky, pak se pc vypne, pak se zapne roztoci vetraky, pak se pc vypne a porad dokola. Nepokazil jsem nic, to same jsem delal na druhem pc, ktere je stejne akorat s tim rozdilem, ze tam to beha bez problemu.

Vypni to z 230V a vyber knoflikbaterku na minutu, potom to znova zapni. Nejaka zmena? Skus rozne vystupy monitora napr. aj VGA mozno je obraz tam. Gigabyte ma tusim dualBIOS takze po X zapnutiach ak to nepojde tak sa to moze samo preflashovat nazad, len to musis potom nechat par minut bezat nevypinat uprostred flashovania, sleduj aj VGA vystup ci to tam nepise ze flahsuje nazad

Zkusil jsem dle navodu:
1) propojit piny 4-7 a zmacknout power tlacitko
2) masina se rozhuci, vetraky rozbehnou, ale obrazovka je porad cerna. system se ale nerestartuje, vetraky bezi porad. ale to je tak vse. zadny test pameti ani uvitaci logo se nezobrazi :-(

tak nejak uz nevim co dal vyzkouset

no jo, ale ta deska nemá dual BIOS, jak se tak na to koukám ;-)

edit: můžeš ještě dát soubor s BIOSem na nějakou FAT32 flashku ideálně s LED indikací činnosti (přímo do rootu, bez dalších souborů), zastrčit ji do USB (ideálně 2.0 portu) a PC zapnout. Případně totožný postup s CD médiem. Teoreticky by mohlo dojít k nouzovému recovery. Díval jsem se, BIOS ale nemá v sobě žádný string na soubor BIOS recovery, takže bych zkusil originální jméno jak bylo v archivu. Pokud bude flashka blikat a něco dělat, je teoretická šance, že to flashne. V takovém případě je třeba vyčkat. P.S.: ještě jednou si ověř, že ti sedí typ desky i revize!

Tak jsem vyhral. Ovsem postup nedokazu popsat presne.
1) Odpojene napajeni a vyndana bateri.
2) Drzel jsem napajeni, doslo k roztoceni a po cca 6sek. k zastaveni ventilatoru. Toto jsem provedl 2x
3) Pak normalni stisk tlacitka power.
4) Zobrazeni okna s nabidkou: Reset nastaveni biosu a restart nebo Reset nastaveni biosu a boot OS, nebo Vstup do BIOSu
5) Vstup do BIOSu a opakovany flash
6) Vse slape

Zkousel jsem podobne kombinace s power tlacitkem opakovat a uz nikdy se mi nezdarilo zobrazit bod 4.

Asi jsem si do zadni casti strcil spatny prst. Diky za pomoc.