Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiskárna připojená k serveru?

Ahoj, mám tu drobný problém. Mám síť a wifi router Zyxel, VMG1312-B30B a tiskárnu Canon 3010. Jde nějak udělat, aby se tiskárna připojila KABELEM k routeru a byla bezdrátově přístupná ze všech počítačů, majících ovladač té tiskárny, připojených k routeru? Nemůžu na to přijít a v manuálu toho taky moc není...

Děkuji...

- tiskárna je USB šit.
https://www.alza.cz/canon-i-sensys-mf3010-d272526. htm?kampan=adw1_tiskarny_canon-produkty&gclid=CMjB 6sDM9sQCFVTLtAodMEcALQ

- v manuálu je nejspíše psáno, že USB port slouží pro záložní připojení (typicky 3G modemu).
viz: produkt

Z toho plyne že nijak. Kup si printserver kompatibilní s tou tiskárnou. edit: pokud správně chápu, tak tahle canoní nádhera funguje jen s printservery Canon. Dobrodošli!

Představ si, že přes přidat tiskárnu, síťovou, přes adresu routeru : port/printers/canon3010 (název tiskárny definovaný v nastavení routeru), se to rozběhalo. Tiskárna tiskne z kteréhokoliv počítače v síti, který má přidanou síťovou tiskárnu. Ale jako na potvoru, sken už nefunguje...