Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem internet na mobilu v PC

ahoj, ¨

jak zařídit, aby smartphone, připojený na internet, mi zobrazoval stránky, které načte, na monitor notebooku (který na internet připojený není) ?? Nebo jinými slovy, jak internet chycený smartphonem zobrazit na počítači?

Ahoj, taky tak teď jedu, protože provider měnil vysílač a nedaři se mu internet zprovoznit.
Máš dvě možnosti. Buď spojením PC usb kabelem nebo vytvořením přístupového bodu.
Najdeš to v nastavení mobilu,bezdrátová připojení,další,sdílení připojení k internetu. Tam vyber buď možnost sdílení pomocí USB nebo vytvoř přístupový bod a pomocí notebooku se k té nové síti připojíš. V nastavení síťovky PC měj DHCP server.

zkusil jsem tedy tu první možnost, a propojil jsem mobil s notebookem USB kabelem, v mobilu zaškrtl Sdílení internetového připojení, mobil jsem připojil na net přes veřejnou Wifi. Ale když na notebooku rozjedu prohlížeč, tak se ukáže že notebook k netu připojený není. Mezi možnostmi připojení k wifinám, které jsou na liště vlevo dole, se mobil nezobrazuje (což je asi logické, protože je připojený kabelem). Má menší procházka přes možná nastavení neměla úspěch, ale jako neodborník pořádně nevím co hledat. Prosím o radu (jsem úplný laik).

A tu druhou možnost jsi zkoušel? Většinou to bývá pod názvem přenosný přístupový bod wifi. Máš určitě na síťové kartě nastavený DHCP server? Nechápu ale tohle "mobil jsem připojil na net přes veřejnou Wifi" To můžeš k té síti zrovna připojit notebook, když tam máš signál na wifi.

druhou možnost jsem zkoušel, jenže když v mobilu aktuálně připojeném na net přes wifi zaškrtnu "Přenosný aktivní bod WiFi",tak v ten moment se mobil od wifi odpojí, a tak i když se mobil objeví na notebooku mezi možnostmi bezdrátového připojení, a je teda možno připojit notebook k mobilu, tak to k ničemu není, protože mobil v tu chvíli už není připojený k internetu.

a jasně že si můžu k té samé síťi připojit notebook, ale mě šlo čistě o to vyzkoušet to propojení mobilu s notebookem.

Jo takhle jsi to myslel, já to mám jinak. Jedu přes operátora s tím, že mám přes něj internet. Kdybych se připojil na cizí wifi a zapnul přístupový bod, tak se mi ta wifi taky odpojí a udělá AP, ale od operátora. Takže to v režimu "bridge" nejde, teda aspoň ne na mojí Xperii.