Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta

Dobrý den,
Můj počítač koupen v roce 2007-2008 mi kvůli grafické kartě a pomalém procházení programů a celkově přestává stačit. Chtěl bych si pořídít novou grafickou kartu v cenové relaci 2,000 korun, které by mi rozjela bez problémů na vysoké detaily hry jako např. (League of Legends, CS GO, Dota 2) a po případě i novější hry jako (Battlefied 3, Mafia 2, Outlast atd.) a zvedla celkově víc výkon měho PC. Vím, že výkon PC není jen o grafické kartě ale ta je na tom v mém počítači nejhůře, postupně mám v plánu dokupovat lepší hardware.
Momentálně mám:
pohouhou intergovanou grafickou kartu na základní desce (Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family)
Základní deska: GIGABYTE G33M-Ds2R - G33/ ICH9R, VGA + PCIe x16, DDR2 800 ..
Procesor: INTEL Core 2 Duo E7200 - 2,53GHz, 1066MHz FSB, 3MB chache, socket 775
Paměť RAM: 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz PC6400 CL5 KINGSTON BOX
Zdroj: 400W
Předem děkuji za pomoc s výběrem grafické karty.
PS. Zatím jsem se po graf. kartách koukal tak mě nejvíce zaujala tato: https://www.alza.cz/gigabyte-n730d5-2gi-d1774601.h tm

Kamo mas slabu zostavu a za 2000 korun ti ziadna graficka karta nezvysi vykon v hrach.
1.Mas MAAAAALO RAM, odporuca sa aspon 4 GB a ty mas polovicu.
2.Zdroj neudavas ale ked si kupis neaku novsiu graficku kartu tak musis pravdepodobne aj NOVY ZDROJ KUPIT.
A do tretice ani nepises aku mas momentalnu grafiku...
-------
Takze ak chces aby ti hry isly aspon na nizkej a strednej kvalite tak potrebujes dokupit RAM, novu Grafiku a asi aj ZDROJ a to ti tie 2000 stacit urcite nebude :-D
A ta grafika co si sem dal tak ta na hry totalne nieje ! Ona ma takmer rovnaky vykon ako integrovana grafika v notebookoch.
Takze ak nemas aspon 8000 tak nad VYKONOM ani nemysli.

pisal si ze chces rozbehnut hry na VYSOKEJ kvalite ako Battlefied 3 Dota 2 atd... Takze ano ak chces rozbehnut tie hry na VYSOKEJ tak ptorebujes tolko asi korun.
Takze za tych tvojich ubohych 2000 Kc si radsej objednaj neaku krasnu holku na 2 noci a snou si užijes a zahras sa na vysokej kvalite ... mozno ;-)

Do tvého PC nemá cenu investovat, potřeboval by jsi novou základní desku, s tím souvisí samozřejmě procesor i RAM (DDR3, DDR4) a výkonná grafická karta. S tím bude souviset i zdroj, pokud nemáš nějaký kvalitní, 400W je nic neříkající údaj o kvalitě zdroje. Pokud ti však nevadí vrážet do "staré mašiny" a chceš na ní hrát starší hry, tak dokup RAM a kup grafickou kartu. Máš kit 2x1 GB, tak buď dokoupíš druhý nejlépe stejný kit 2x1 GB, nebo stávající prodáš a koupíš 2x2 GB. Některé dnešní hry však už vyžadují 6 GB RAM. Na starší hry a pokud nehraješ na velké rozlišení by ti mohla stačit GT 740: http://www.czc.cz/palit-geforce-gt-740-1gb-ddr5/15 4106/produkt pokud chceš však hrát ve FHD, tak ta grafická karta je taktéž slabá. Není problém si najít testy. Jako nejmenší výkonem herní základ se dá považovat GTX 750 / R7 260, ale cenově je to spíš kolem 3.000,- Kč.

Ahoj, jestli ti můžu poradit, tak za mě: Kup další moduly ram 2x2GB, prostě abys měl celkem 4GB a nainstaluj 64bit Win. Přetaktuj procesor aspoň někam ke 3 GHz, to by neměl být problém. Co se týče grafiky, můžeš klidně koupit nějakou starší, třeba HD 7750 nebo HD7770. Celková cena bude ale o něco málo větší než 2000,-