Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno výběr operační paměti

Ahoj potřeboval bych poradit jakou RAMku si mam koupit protože je to poprvé tak s tím nemám žádně zkušenosti a druhá otázka je jaký je rozdíl mezi např. RAM 8GB a RAM 2x 4GB.
Mám Intel Core i7 3610QM,NVIDIA GeForce GTX 660M,win 7 a RAM 4G DDR3 1,6 GHz.(asus-g75vw-9z207v-d342514.htm) mám ten notebook skoro 3 roky a myslím si že když budu mít lepší operační paměť tak muže zase běhat výborně protože ostatní hardware je ještě dobrej :) Předem moc děkuji za rady

Nepotrebujes ziadnu novu operacnu pamat, opeacna pamat nehnije. Moze to behat vyborne aj tak jak je, ked odinstalis viry, alebo urobis recovery.
Na co konkretne potrebujes viac jak 4GB RAM?

P.S. co presne tam mas teraz si mozes pozret napr. v CPU-Z na karte SPD

viry tam nemam projel jsem to v nejnovějším esetu a problém mám s novějšími hrami protože se sekají i na nejnižší detaily a při tom mi RAM jede na max.Po zapnutí PC mam zaneprázdněno kolem 1,6 MB to si myslím že je OK...přijde mi že operační paměť mi to celý brzdí protože zbytek je mnohem lepší ale žádnej IT nejsem

To ano.
Nicméně je třeba brát v potaz i skutečnost, kdy některé nové hry
mají spouštěcí podmínky nejen na paměť, ale i na počet jader.

Takový notebook i se sebelepším vylepšením rozjede v nejlepším případě
interaktivní slide-show ukázku. Ale ne hratelnou hru.

A pokud jde o skutečné herní notebooky (ne to, co většina prodejců takto scestně nazývá),
tak jejich cena začíná na zhruba trojnásobku nabušené herní sestavy.

Z toho mimo jiné taky vyplývá, že se vyplatí koupit raději běžný notebook + herní sestavu.
A vyjde to o hodně levněji, než samostatný skutečně herní notebook.

Ty to asi víš a já stejně nemám ambice měnit uvažování ve světovém měřítku. :)