Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí HDD se nezobrazí

Dobré odpoledne, poprosím o radu, dnes jsem připojil svůj externí HDD, je starý 3 roky, http://pevne-disky.heureka.cz/western-digital-elem ents-portable-se-500gb-wdbpck5000abk-eesn/

Zkoušel jsem vyměnit usb kabel, kontrolu ovladačů, vše vypadá dobře, nejspíš bude něco s diskem, rád bych z něho zachránil alespoň data, měl jsem tam snad 200 GB fotek z dovolené atp.., zvládl bych to doma ? to asi závisí na typu závady, nevím co s tím, Díky, pěkné odpoledne

Ak na tom disku je pripravene miesto pre konektor tak snad to pojde, akurat potrebujes este dalsi disk z ktoreho ten konektor odpajkuje :)
Mozno tam aj je este sata konektor (ked to je 3rocne) treba to otvorit a pozret sa.
najprv ale pozret ten spravcu zariadeni ze ci to teda nebolo nahodou spravne rozpoznane ako disk. Ak bolo, tak spravcu diskov ze co je s oddielmi, potom je HW ok.

Nedávno jsem řešil případ disku známého, kdy se jednalo o zcela shodné příznaky. Bohužel dostupné programy byly bezmocné. Věnoval jsem se tomu o únorových víkendech a data z toho disku jsem vyexhumoval dost svérázným způsobem po 8 dnech zoufalé práce v rozsahu 100% úspěšnosti. Od té doby ten dobrodruh zálohuje na nově zakoupený externí disk.