Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AMD FX 8320 a GTA V

Ahoj, chtěl bych přetaktovat AMD FX 8320 z 3,5 GHz na 4 GHz (Turbo).
Můj zdroj, chladič procesoru, základní deska.
Hlavně nechci, aby mi to tady nějak vyhořelo :-D, ale myslím, že když u toho píšou "4 GHz Turbo", tak by to snad mělo být ještě bezpečný.
Chci to přetaktovat hlavně proto, že když v GTA V jedu autem (na některých místech je i jedno jestli jedu rychle, nebo pomalu, stejně se to seká), tak na určitých místech, kde se toho hodně načítá (například v centru města mezi mrakodrapama, mezi vilama, na dálnici atd.), tak se to dost seká. Zkoušel jsem různě přenastavovat různé kvality v nastavení a mám to skoro na nejnižší nastavení a využívám 1078 MB/2048 MB. Když jsem někde na venkově, když chodím (kdekoliv, i v centru), tak to jede v pořádku...
Takže jediný, co mě napadlo je tohle, protože je to taky jediná věc, kterou v doporučených požadavcích nesplňuji. Musím mít na doporučené alespoň 4 GHz.
Jak už jsem psal, je hlavní, aby ten procesor nějak nezdechl.
Děkuji za rady. :-)

Stáhni si AMD OverDrive
http://www.amd.com/en-us/markets/game/downloads/ov erdrive
a můžeš začít např. s turbo core control. To je funkce na přetaktování několika jader během zátěže. Nastavíš třeba 4 Ghz u 4 jader a zbytek bude běžet na normálních taktech, takže se celkové TDP nezvýší tolik, jako při kompletním OC. Když jsem to zkoušel na svojí sestavě, tak jsem trochu zvyšoval napětí, myslím že na 1,4V. Bylo to pak stabilní.

Proč furt honíš jen procesor, co když je chyba na straně g.karty?
Jak procesor tak g.karta se při přehřívání dovedou podtaktit/ automaticky snížením napětí = blbůvzornost.
(testuj, ale v SW nato určeným/stabilitu teploty a ne jenom ve hrách které stejně max.zatížení neumí)