Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkazil jsem link2sd?

Dnes jsem si chtěl nainstalovat Hearthstone,ale mám 1gb úložiště,a proto jsem potřeboval link2sd,myslel jsem si že to nebude žádný problém,v podstatě to bylo jednoduché,ale udělal jsem 2. sektor,stáhnul Hearthstonem před patchemi jsem soubor přesunul na SD kartu,asi na 2. sektor,když jsem to předtím nastavoval a vybírál ho,a najednou mi to napsalo invalid package,trošku jsem se s tim snažil vyhrát ale nešlo to,tak jsem to vymazal,přeinstaloval z ext4 na ext2,restartoval mobil ale link2sd program už mi nedal na výběr na změnu,takže jsem to zase přehodil zpátky a furt to nejde. ROOT jsem sice já nedělal,ale mám v telefonu SuperSU,což povoluje ROOT práva a mělo by to jít.
jednou se mi povedlo hearthstone přehodit,ale patche zabrali opet zbytek mista a z uloziste uz to neslo pretahnout,myslel jsem ze to pujde,a dostahnu to,ovsem se to nezdarilo.. kdyz v link2sd kliknu na úložiště tak tam ten 2.sektor je uložený i když jsem ho smazal,a nevím jak se toho zbavit.. zatím se mi tu vždy dostalo pomoci tak doufám že i teď,dal jsem všechny své informace a omlouvám se za délku. A nyní i po např. změně velikosti mi v link2sd prohgramu ukazuje to samé,je to už takhle uložené.. jediné co mě napadá je kartu formátovat a udělat to znovu,data mám zálohované

používal jsem program : MiniTool Partition Wizard Free
mobil : elephone G4

je nějaký způsob aby se mi v link2sd programu smazal v info u úložišti ten 2. sektor? protože i když ho smažu a pustím program tak je to uložené,takže to nemůžu dělat znovu.. když oba změním na logické a smažu je,tak to můžu formátovat? ale i když to udělám a data si vrátím zpátky bez 2. oddílu tak v link2sd se stejně bude ukazovat..

Vubec nevim o cem mluvis.

Mas v telefonu root opraveni nebo ne? Bez root opravneni ti je link2sd na nic.

Umi telefon pripojit sd-kartu do PC jako Mass Storage? Pokud ne, potrebujes ctecku karet.

Pripojis sd-kartu, ve vhodnem programu vytvoris pripadne nejprve smazes oddily a naformatujes, prvni oddil na fat32, druhy oddil na ext2. Potom v link2sd das u programu, ktery chces presunout "odkazovat na druhy oddil sd-karty". Hotovo.

Funguje to bezproblemove, akorat pokud si link2sd nezakoupis, ale pouzivas variantu zdarma, nejde odkazovat knihovny, coz muze byt nekdy problem, knihovny maji nekdy nejvetsi velikost.

ano mám root,ano připojí se SD karta,oddíli udělám,program jsem si zakoupil,ale když dám přesun na SD jako obb.. nebo odkázat nebo jakkoliv tak to napíše package invalid. v programu mi to ukazuje v info u úložišti ten 2.sektor i když ten sektor vůbec nemám,a nevím jak se ho zbavit abych to mohl udělat znovu.

Dnes jsem to zkusil znovu,smazal jsem oba ?sektory? na SD,udělal jeden větší fat32 primary,druhý měnsí ext4,zapnu mobil,a nešlo to,tak jsem to chtěl zkusit udělat na ext2,ale když dám telefon do USB tak mi to už ani nenabídne otevřít složku s SD a ani v MiniToolu se mi SD karta jako disk neobjeví,co teď?

ještě dodám že mi to v telefonu píše poškozená karta SDa jestli jí chci formátovat,když dám že ano takse stejně nic neděje,v MiniToolu jsem pouze udělal ty 2 sektory ale data zpátky nepřetahoval,prostě je ta karta rozdělená ale prázdná,není to tím?

Je tezke ti radit. Zvladnes si spustit live CD Ubuntu, pripojit sd-kartu, spustit GParted a naformatovat si sd-kartu tak, ze prvni oddil bude FAT32 (pro uzivatelska data) a druhy oddil bude EXT2 (pro aplikace pres link2sd)?
Bylo by to nejlepsi, pravdepodobne to mas totiz spatne rozdelene a zformatovane a takto mas jistotu, ze to udelas dobre.

doufal jsem že už to konečnš dotáhnu do konce,když už jsem konečně pochopil co a jak,ale ať dělám co dělám,prostě mi to v žádném programu nenajde SD kartu,a v mobilu mi to píše že je sd karta poškozená jestli jí chci formátovat,i když dám ano tak se nic neděje..

Podařilo se mi jí zase rozjet,udělal jsem oba oddíli,připojil,dostal jsem na výběr zase z těch formátů,vybral jsem si ext 2 a napsalo to chybu - viz. první screen.tak jsem restartoval mobil a naběhlo to tam,ovšem když něco přesouvám tak mě to nechá přesunout apk a lib,ale data cache a dex ne. napíše mi to package invalid. už by mělo být všechno správně,ale nevím proč mi nejde přesunout celá aplikace,nesouvisí to s nastavením nebo něčím?

screeny : zUMKEaU,Qfb54qH,V7Yc0Yy 1. - chyba
2. - prázdný 2. oddíl
3. - po restartu naběhlo.

ještě jsem teď přišel na to,že funguje jen "Android App2SD" - přesunout,ale když dám odkázat na SD,a vyberu cokoliv tak to napíše package invalid,akorát se tomu divím,protože když zvolím tu 1. možnost tak se přesunou 2/4 z těch souborů,ale přes odkázat na SD to nejde ani po jednom.