Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kabel k reproduktorum

Zdravim ..mam tyto reproduktory https://www.alza.cz/reproduktory-genius-home-theat er-sw-hf-5-1-6000-d94165.htm ..a dostal sem k nim kabely ktere jsou moc kratke tak bych si chtel koupit nejake klubko kabelu abych si to mohl cvaknout dle potreby..tak bych se chtel zeptat jestli by mi nekdo neporadil jaky kabel koupit..idealni by bylo kdyby mi sem nekdo hodil odkaz na nejaky kabel..predem dekuji za rady..

Tak na hifi je to dobre, aspon tie 1,5ky ja mam tiez na yamahe receiveri oehlbach 1,5ky alebo 2,5ky uz neviem, stalo to 10-20eur za 10m. Ono hifi je trochu ina kategoria kde pocujes uplne vsetky nedokonalosti. Jemu staci na nejaky 20W satelit uplne cokolvek, aj 0,5mm2 z elektra

Četl co jsem napsal? Já píši o tom, že reprodrátem leze nějaká elektrika a ta je potom v bedně přeměněna na zvuk. No a potom je jednoduché pochopit, že když je blbej kabel tak tam neproleze ten zvuk. Protože mu dáš do cesty odpor, indukčnost a kapacitu. A potom speciální a obvykle dráhá konstrukce kabelu má své opoctatnění. Howgh.

Ale ziadna specialni konstrukce nemoze zmenit indukcnost a kapacitu, je to furt rovny drat t.j. to same. A odpor je mensi cim hrubsi je kabel. Navyse od 1,5mm2 sa tie parametre pohybuju v takych nizkych medziach ze cokolvek ine napr. odraz zvuku od steny miestnosti ma 1000x vacsi efekt jak nejaky vplyv kabla.

Takže oba dva tvrdíte, že dvojlika co má indukčnost ja prase je stejně dobrá jak křížové dvojče, teda pokud víte co to je. Právě křížením kabelu se redukuje indukčnost. A co dělá indukčnost se zvukem? A co isolace? Tam je tzv magnetostrikce, proto PVC je největší ksidl a to je jím obaleno 90% všech drátu.

Tvrdím! Tu indunkčnost bych si mohl spočítat, ty vaše "odbornosti" jsou jen markeťácké kecy nemající nic společného s fyzikální realitou.
Netušil jsem, že PVC je feromagnetický materiál, úžasný objev, stejně jako to "redukování" indukčnosti. Ještě chybí pan Farad.

Hmm tak potom mě navštiv u mě doma a já ti předvedu jak mě to s těm lepšíma drátama hraje! Asi padneš na prdel...
Mimochodem kapacita u reprokabelu nemá na zvuk žádnej vliv, leda, že by zesilovač byl pochybné konstrukce. Kapacita u takle navrhnutého zesilovače muže zpusobit nestabilu.
A indukčnost (tak tě poučím) ta klade do vysokých kmitočtu odpor.
Takže nevím kdo je tady vzdělaný. Jo abych neplácal skus si to změřit. Budeš se divit!