Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD

Zdravím
chci si koupit počítač herní,ale nevím jestli do něj koupit zbytečně drahý SSD. Na co je ten SSD disk a vyplatí se tO?

on nemyslí data ako data pod ktorým myslíš ty fotky, videá, hudbu, dokumenty, a podobne, ale on pod pojmom data, myslí ako proste len bajty, samozrejme na SSD disk sa dá OS, Aplikácie, a nejaky software ktory potrebuje aktivne zapisovat/čitať.
SSD/HDD tiež riadi určité operácie, čiže zase MM ma pravdu, a zas si nepochopil pod akym pojmom bolo mysleno "operace", dieťa si maximalne ty, ak si stále nepochopil že SSD je lepší v rýchlosti čítania a zápisu, a sú aj aplikácie/hry a podobne, ktore počas svojho behu stále potrebujú zapisovať/čítať z pevného disku, preto je práve stvorené SSD, tým celkovo zvyšuje výkon "i když to "výkon" sa neberie ako výkon, že by vykonával určitú "operáciu" (mysleno tak jak si myslel ty) ale zápis/čítanie" z celkového hladiska má SSD rovnakú dobu prístupu v každej bunke, a prenosová rýchlosť "dat" (jako takých jaké myslel MM, čiže bajty) je podstatne rýchlejšia, často priemerné SSD je 20x rýchlejšie ako priemerný HDD, celkovo když nemáš SSD, a používaš aplikáciu ktorá počas svojho behu aktívne "stále" zapisuje môže dokonca spomaliť PC (teda jakoby znížiť "výkon").

z praktickej časti, SSD má vysoký vliv na výkon, i když on sám "výkon nedelá, kedže nevykonáva operácie, teda okrem čítania a zápisu" ale celkovo když máš pomalý HDD, a na ňom spustenú aplikáciu ktorá neustále číta a zapisuje, tak ti kým načíta dáta z HDD do RAM, musí procesor zbytočne čakať, a to čakanie sa projavý tak že užívatel také musí čakať, čiže, ano SSD je rýchlejší.

zebyja123 [90.64.17.xxx], 17.04.2015 21:48
presne, on ma vplyv na rychlosť ukladania dat, na načitanie, na komprimaciu, a rozhodne dokonca aj zrychli aplikacie ktore "stale" zapisuju a citaju. Teda SSD sa oplati, aj ked je pridrahy.

No já si myslím že zrychlí i načítání prohlížečů internetu,her,oblíbených položek kde jich jsou tisíce/desetitisíce,ale třeba i obrázků které se rychleji zobrazí nebo spustí....

teoreticky ano, pokial určité sdata z web stránky sú uložené na SSD (jako cookies, cashe, alebo určité prvky danej web stránky) a proste raz spustíš načíta ju celú z inernetu, ale ked druhej krát, tretej a podobne, tak pak už polovicu webu číta z SSD a oproti HDD z neho načíta rychleji, čiže teoreticky zrýchli i prehliadanie internetu "ale ako samotný net nie"

ty jsi uplne mimo, a vôbec nechapeš čo je to SSD. Okrem toho zo seba deláš riadneho kreténa, a pleteš tu hočo, čo poriadne ani nedáva zmysel...

Milé děti?

Jako vážne, ani nevieš kolik mám a neco mi tu hovoríš, krom toho som mal PC s obyčajným HDD, a teď mám s SSDčkom, vieš aký rozdiel v tom je? Enormný, doslova stiahnem z internetu 5GB za pol minuty (pred tým to trvalo skoro hodinu, len kvoli pomalému zápisu na HDD), celkovo bych povedal že Pevný disk ako taký má vliv na výkon ako taký, takže radeji tu už nič nepiš. Pokial si nepracoval s počítačom v ktorom bolo kvalitné SSD, tak nemôžeš ani vedieť jaký to má vliv na výkon. Prijdem domov, zapnem počítač, dám mobil na nabíjačku, a kým to pichnem do štekla, som na PC na pracovnej ploche a mám hned otvorené vše čo potrebuju (a to myslím z klasického vypnutia) u HDD by toto nehrozilo.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzz.

čítaj všetko od začiatku a podrobne, už sa mi nechce vysvetlovať v čom je SSD lepší. a sry ale myslel som MB ne mb, ale to jedno, SSD je rýchlejší, a má vlvi na "výkon" ako takový.

ok, záleží ale i od HDD (5200rpmkový, s nejakým podpriemernou prenosovou rychlostou vlyv može mať)
oooooo, ten som mal v starom A55A pred 4 rokmi, už nechci. :D
Ale celkovo a propo, SSD > HDD, a zatým si stojím, a ak mi kozak bude tvrdiť opak, tak to pravda nieje. Čo sa týka netov (tam si občas i ja pomílim bajty s bitmi) ok, sorry, že som sa pomýlil, i ja jsem len človek, ale tak ostatok proste zrýchli.

sice je pravda že bežnej net v CZ/SK je pomalši často, ale to je jedno, stejnak vo všetkom ostatnom, proste je rychlejší a lepší.
proste jak hovorím skus pracovať s notebookom, s rovnakými parametrami ale s HDD, a s druhým s SSD a uvidíš ten rozdiel.