Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenosti Dell Latitude E6540 4xxxMQ

Zdravím, potřeboval bych vědět vaše zkušenosti s notebookem Dell latitude E6540 ve variantě se čtyřjádrovým procesorem. Konkrétně jak se chová při 100% (okolo 47W ) zátěži procesoru. Jestli po nějaké době nastane zpomalení a jak moc.

Notebook nemám.
jezekhifi: sice jsem se neptal na 2jádro (protože má TDP 37W místo 47W, kromě 4xxxH), a tudiž bys nebyl schopen mi dát 100% odpověď (pokud by podivné chování nastávalo při výkonu třeba 43W).

humannulaoid: Zpomalení může mít různé formy (ODCM- On Demand Clock modulation, asi nevyužívané, v současnosti by zpomalení bylo realizováno přechodem na pomalejší P-Stav - na notebookcheck.net se píše o 1.7GHZ, což je síla), ale projeví se snížení tepelného výkonu(což je cílem throttlingu) a důsledkem, je i snížení výkonnosti.

S vyčištěností to souvisí, ale dejme tomu ,že se ptám na vyčištěný notebook.

Ještě se mi nepodařilo zpomalit notebook programy . A virusy nepoužívám. A to ani s dotazem nesouvisí. V dotazu bylo 100% load CPU a je jedno, jestli jsou to krysi nebo viry nebo wprime. Ledaže by to byl virus, který softwarově způsobí throttling.

Doufám, že jsem to napsal tak, aby to pochopili i debilové.