Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7 nevyužívají celou RAM

Nevěděli byste někdo, proč mi Windows 7 nevyužívají celou RAM 4GB?

Situace je následovná:
Moduly Ram 2x1 + 2 GB - testovány jednotlivě, všechny fungují zvlášť (zkoušeny různé pozice slotů) i dohromady, BIOS zobrazuje správnou hodnotu 4GB
Zkoušena různá nastavení v BIOSU, vypnutí, zapnutí interní Video paměti nemá žádný vliv, GK je dedikovaná

Při použití všech modulů ve Windows 7 (ale i Windows XP, které jsem tam taky zkoušel) systém zarputile hlásí použitelné 3 GB (+1 GB rezervován hardwarem), při jednotlivých RAM systém zobrazuje správně (1, 2 i 3 GB - rezervace systémem 4 MB), programy jako CPU-Z zobrazují 4 GB, v MSCONFIGu je dostupná taky 4 GB. Tak čím by to mohlo být? Systém aktualizovaný, nechápu:(

Děkuji za nápady co s tím...

Tak si pozri v spravci zariadeni - hore prepnut na prostriedky podla typu - pamat - adresy nad 0xC0000000 ze co tam vsetko je napr. ci tam nemas integrovanu grafiku apod. Ale predpokladam ze tam bude 512MB aperture externej grafiky a 512MB zbytok PCI zariadenia t.j. nic s tym neurobis. Pouzivaj 64bitovy OS a budes mat 4GB RAM