Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB-> větráček z Procesoru

Dobrý den, měl jsem starý AMD proceros s chladičem ,tak jsem si vzal ten větráček z toho a starou šňůru USB a zapojil jsem ji, jenže se točí pomalu.... neexistuje nějaký program který by reguloval otáčky toho větráčku ? , měl by to být ten modrý drát z větráčku a když ho napojím do USB drátu tak by to šlo ne ?

Docela tu postrádám Facepalm smajlíka, teď by se opět hodil.

Ten větrák je na 99% na 12V, ty ho krmíš 5V, takže se točit nikdy nebude na maximum !

Tyto ventilátory mají regulaci otáček pomocí PWM (pulzně-šířková modulace), to je zase zkratka,co ? PWM z USB nikdy nedostaneš, alespoň ty ne.
Doufám, že jsi nebyl až tak blbý a na USB využil pouze napájení tj. červený a černý vodič, pokud jsi zneužil i další barvy, tak jsi si nejspíše zničil port.

Pokud budeš chtít větrák zprovoznit na maximální otáčky, stačí ho připojit na 12V a jeden z těch drátů co ti zbyde, připojit na +12V, tím by se měl roztočit na max. Nejlepší bude když si jeho vývody najdeš na netu, neboť jsi nesdělil typ, tak to nemůže udělat nikdo za tebe.