Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba paměti: Nainstalovaná paměť 8GB(použitelná: 4GB) prosím pomoc

Všechny vás zdravím,
mám základní desku Asus P7P55D-E a nedávno jsem koupil paměť Kingston KHX1600C9D3/4GX. V informacích o systému mi to píše že mám nainstalovanou paměť 8GB a použitelnou 4GB. Mám WIN 7 Home Premium 64bit. Zkusil jsem již vše a vůbec nevím čím to může být. Prosím o POMOC

Předem děkuji

Michal

Jednou jsem takhle přijel ke známému že mu to hlásí 4GB, i když jsem mu tam dal 8GB.

Na své sestavy si lepím takovou malinkou cedulku, abych viděl, kdyby se tam někdo vrtal. Byla natržená a šroubky blbě našroubované, tak jsem to otevřel a zjistil, že "kamarád co tomu rozumí" aktivně posunul moduly z pozic "1;3" na pozice "3;4".
Ono to sice fungovalo, nepadalo, dokonce ho Windows i viděl, ale prostě nefungoval. Vyměnil jsem to zpátky na 1;3 a použitelných 8GB.

Takže otázka: Jsou paměti ve správných slotech? (mělo by to být nakreslené/napsané v manuálu desky)

KHX1600C9D3/4GX je 4GB modul - to máš osazené 2ks?
Jinak se pravděpodobně jedná o single rank provedení, což v souvislosti s tvou deskou (s1156) může být příčina problému, neboť 4GB moduly pro s1156 musí být v provedení dual rank, jinak nefungují vůbec, nebo v lepším případě jako modul s poloviční kapacitou.
Ta paměť má navíc zřejmě provozní napětí 1.65V, což také není v pořádku (i když na 1333MHz ji stačí standardních 1.5V a CPU pro s1156 stejně 1600MHz nepodporují).

Pokud by jsi je kupoval jinde, tak si dej pozor, aby to opravdu byly ty JM1600KLN-4G, jako na CZC. Prodávají se totiž také JM1600KLH-4G, které jsou levnější, ale jsou už také v provedení sigle rank, takže by jsi na tom byl stejně jako s těmi moduly co máš teď.