Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cena procesoru

Zdravím, skládám si PC a pořád přemýšlím nad procesorem. Může mi někdo stručně říct proč procesory od Intelu jsou 2x dražší například i5 4-jádro, která stojí 5.000+ a AMD 6-ti jádro za 2500 ? Samozřejmě vím, že někdy neznamená čím víc jader tím lepší, ale zajímá mě proč jsou AMD oproti Intelu tak levný ? A ještě prosím radu jakej procesor je lepší do herní sestavy jestli AMD či Intel. Díky moc ;)

Intel jde cestou silnějších a přitom úspornějších jader, AMD zase cestou většího počtu "hloupějších" a žravějších jader. Druhá cesta je jednodušší a tedy i levnější.
Jaká cesta je lepší záleží na typu úloh, které budou provádět. Pokud budou využita všechna jádra, je lepší jich mít víc, pokud ne, je lepší je mít silnější.
A AMD je levnější i toho důvodu, že musí. Intel má na trhu jasnou převahu.