Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovlivnění výkonu/rychlosti PC

zdravim.

Jak moc dokáže ovlivnit výkon/rychlost PC když je třeba sestava o procesoru AMD 1.8GHZ-RAm 2500MB-3x HDD(160gb-200gb-350GB) grafika ext. 256mb? a oproti tomu

sestava na INTEL Celeron 2.00GB-RAM 1gb-2x HDD(120bg-80gb) grafika ext na 128MB?

Tuhle jsem to porovnával a ta druhá zmiňovaná se mi zdá na odezvy rychlejší ale při zátěži grafiky je zase o něco málo rychlejší ta první a neseká se obraz.

V podstatě mi jde o to co dělá počítač rychlým a poměrně výkoným jestli procesor-nebo RAm-Grafika-disky nebo některé jmenované věci dohromady bez některých apod.

díky za názory

Tam záleží na mnoha okolnostech. Pokud máš výkonný procesor a grafiku o ničem, brzdí to grafika. Nebo třeba můžeš mít grafiku, která se "fláká", protože procesor data nestíhá zpracovat. Záleží úplně na všem. Ideální je sladit to tak, aby v případě potřeby potřeby plného vytížení PC všechno jelo na 100%.