Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přidání kompatibilní ram-černá obrazovka

Ahoj, koupil jsem si dalšá ram k mému noťasu, ale po zapnutí pc je jen černá obrazovka, pc jede, ale na obrazovce nic není.

Zkusil jsem původní ramku, která funguje dát do slotu druhého, a hle, stejný problém, černá obrazovka, zkusil jsem prohodit obě ram, pořád černá obrazovka, zkusil jsem všechny možné varianty a zjitil jsem, že nová i stará ram jede jen na jednom slotu, takže nová ramka normálně běží, ale jen v tom slotu, kde byla stará romka, ta původní. Kdyžb ale přidám další ramku do druhého slotu, opět černo. Nevíte co s tím?

Zde je můj pc: Asus K56CM
Zde je url na další detaily o mém pc: http://www.pc-help.cz/download/file.php?id=45242&t =1

Tak obe su 8chipove 1rank takze by to malo ist, ale otazne je ci to vie 8GB single rankovych modulov, ked maximum je 8GB dokopy. Je mozne ze potrebujes dual rankove obe, alebo obe stejne, alebo mas nejaky mechanicko-elektricky problem (cinan pajkoval) s druhym slotom. Je treba skusit dve stejne tie kingstony, ked nepojdu tak dve dualranky stejne, ked ani to nepojde tak mas slot naprd. Idealne odniest to niekam do predajne kde mozes RAM skusit.

Su chipsety u ktorych druhy slot samotny nefunguje. Ivybridge by ale tusim mal ist aj s RAM len v 2.slote (nenabehne potom len ME) ale neviem nabeton zhlavy on to mohol aj vyrobca NTB v BIOSe pomenit tu detekciu RAM. Vseobecne skusil by som dve stejne kingstony ak mozes nejak, alebo 2 stejne RAM, a pozri si poriadne ten slot ci tam neuvidis blbo zapajkovany pin socketu (nejaku prasklinu na pajke apod)