Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potřeba LTE?

Moje mamka si potřebuje pořídit nový mobil a ptala se mě, zda potřebuje LTE. Ona má Vodafone a O2, ale má to pouze na volání a sms, datový tarif by si nikdy nepořídila. K brouzdání na internetu využívá pouze a jen wifi. Když teda využívá pouze wifi, bude jí k něčemu LTE? Nebo stačí na wifinu mobil bez LTE? Líbí se jí Huawei Honor 3C. Dík

Jak ja to chapu, LTE je dobre hlavne na to, aby si clovek vyplacal FUP za deset minut

Ano i ne, problem nastava, kdyz jsi nekde mimo mesto, kde nemas moznost rychle wifi a potrebujes se rychle pripojit na net a na neco se podivat. Bud musis cekat nez se ti nacte line GPRS, protoze 3G nechytis signal nebo vyuzit rychle LTE pripojeni.

To ti urcite vyvracet nebudu, ale asi se budes divit, je to pomerne caste, az bych rekl normalni, lidi se na net nechteji pripojovat sneci rychlosti a LTE presne tento problem resi. (Samozrejme LTE resi i problem zahlceni pasma (elektroniky u vysilacu) a tudiz muze byt nasobne vyssi FUP limit, ale zatim nezbyva doufat, ze se dockame i tohoto.)

Tak hlavne tak hroznej telefon jako Horor 3C bych urcite nikomu nepral, pokud bez LTE, tak radeji Samsung Galaxy S3 Neo.

LTE treba neni, pokud data nevyuziva, otazka spis je, jestli je nebude chtit za cas vyuzivat a potom bude kvuli tomu kupovat zase novy foun? Jestli se ji libi ty kulhawy Huaweie, tak muze v nejhorsim zkusit Huawei Ascend G6-4G, ktery LTE podporuje.

Z tebe mluví zaujatost. Mrkni do specifikace toho Honoru a pokud tomu trochu rozumíš,tak 2GB RAM mimo jiné, v této cenové relaci kde kdo nemá (ani nevíš jak se ten Huawei správně jmenuje a kritizuješ),to rozšlápnuté mýdlo se "dokonce" chlubí 1.5 GB RAM. Samsungy umírají a 30k za mejdlo je fakt moc.

Horor 3C:

Mediatek 6582

Takze nez nabehne GPSka, abych si daval pokazdy kafe. To ti dik.

Mel jsem Horora 2 a nikdy vice, Horora 3C znam taktez pomerne duverne. SGS 3 Neo jsem poridil mamce a paradni smartphone, bohuzel bez LTE, dnes uz bych to nekoupil. 1,5GB RAM na normalni neherni vyuziti bohate staci.

Redmarxi,ale to přeci není dávno pravda, že jsou Mediateky špatné pokud jde o GPS. Určitě sledujete tuto problematiku a víte, že to platilo pro starší verze. Pokud vám tato informace náhodou unikla, zkuste zagooglit, zjistíte, že to již neplatí. Tento procesor dává mnoho výrobců a s GPS problém není a to ani u 3C.
Za tu cenu (pod 4000Kč) v podstatě neseženete srovnatelně vybavený telefon/smart. Který smart vám nabídne 2GB RAM/8GB uložiště, odladěný software, solidní displej atd.

uz nekolik lidi, kteri maji novejsi Mediateky mi rikalo, ze co to, ze jim GPS neskutecne blbne, nakonec myslim, ze Moas zde na poradne se nad tim podivoval take a jestli jsem si to dobre zapamatoval, rikal neco v tom smyslu, ze "to jako melo byt u starsich Mediateku jeste horsi, to vubec jde?"
-odpovedel jsem mu, ano, bylo to jeste horsi, MT6577 byl naprosto nepouzitelny a i nasledujici rada MTK6589, kterou vlastnim, byla na GPS hrozna, az u tech soucasnych jako MTK6582 to vylepsili, ale porad je to oproti bleskovemu nabehu u Qualcommu, Exynosu nebo i Kirinu, dost rozdil.

Edit: nabehu a stabilite signalu, to druhe je take dulezite!

Vubec nevis a pises totalni nesmysly a lzi. Honor 3C je naprosto super telefon za bezkonkurencni cenu, jedinou vadou je absence LTE. GPS najizdi hned bez jakekoliv prodlevy (hraju Ingress, tak to pouzivam denne), 2 GB RAM je u Androidu vyhoda jako prase, fotak je uplne v pohode a DUAL SIM je pro me naprosto necenitelna ficura.

V lete bude Honor 4C a ten bude mit osmijadro (uz ne Mediatek) a 13mpix fotak a zase by to melo stat kolem 4K.

Tak na velikost optiky u mobilu je lepší mět aspon to co má moje Lumie 925 Carl Zeis+Pureviev. To na mobilu za 4 asi nebude. Tak to bylo myšleno. Mimochodem viděls jak fotí moje 925? No řeknu dost dobře (v noci dokonce lépe než polovina fotáku na trhu, testoval jsem to ve tmě). Od té doby co ho mám, nepotřebuji muj digitál.

Ne nepisu nesmysly a nelzu. Honor 3C je podradnej telefon, kterej takovymu Samsung Galaxy S3 Neo nesaha ani po kotniky. GPS je integrovana od Mediateku a proto neni kvalitni, nebot to Mediatek neumi a to nerikam jen ja, ale kazdy kdo ma moznost srovnani Mediateku se Snapdragonem nebo Exynosem.

Vypni si data. :-) Uvidis, ale nesmis mit uz aktualni A-GPS data stazena.

Jinak ale je fakt, ze u novejsich Mediateku je fix mnohem kratsi nez driv, horsi je to se stabilitou signalu (aby se neztracel signal a GPS jen nehadala kde jsi). Neni to nijak tragicke, ale porovnanim se Snapdragonem zjistis, ze to neni ani zrovna nejlepsi.

ano a bohuzel nabidka pro tyto lidi je tragicka, zajimalo by me sice, kolik takovych lidi je, ale verim, ze jsou. Nakonec sam to znam take, vyrobci se rozhodli, ze budou vyrabet protahle sirokouhle smejdy (monitory), vetsina lidi se proste prizpusobila a my co bychom nejradeji 4:3, tak bud mame smulu nebo si seksakramentsky priplatime. bohuzel u telefonu je to jeste horsi, telefon jen na telefonovani a sms nejake rozumne kvality a pekne vydrze baterie pomalu nesezenes.
smartphony pro tyto lidi vubec vhodne nejsou, pocita se proste s tim, ze ty funkce lidi vyuzivaji.

Tak se hlasim :) Na telefonovani mam normalni telefon (dumbfone) a obcas mi vadi, ze ho musim nabijet pomalu kazdy tyden.
Smartfone mam bez SIMky, protoze na onech 10 budiku, fotak a mahjong zadne pripojeni nepotrebuje a na nic jineho ho nepouzivam.
Na pocitani mam pocitac, pro psani je dobra klavesnice k nezaplaceni a i pri lozeni po netu se vetsi monitor a mys docela sikne. A moznost surfovat behem cesty stejne nemam, kdyz se musim venovat rizeni :)

Ale sezenes, mam Samsung E1200 a dela to, co se od nej ocekava, a nic vic. Na jedno nabiti vydrzel asi mesic, ted jsem se v nem vrtal a neco jsem prenastavil, takze vydrzi tak ctrnact dni, ale porad se to da. Podobnej telefon ma asi kazdej vyrobce. Pokud si vzpominam, stal pod patnact eur, novej, neblokovanej.
Co me pobavilo, tak jak manzelka, tak dcerka maji nejaky Android, a nejsou schopne prijmout hovor :)

Mno keď mama neví co je LTE, tak skor čuje drát na nový haló aparát. Nechť pustí pár kaček za lacko aparát a zbytek věnuje na charitu. Čučaj na příklad : 1x halo aparát s LTE je rovno 2x halo aparát bez teto potřebazbytečného LTE. Teď jdi za ní, ať přestane drbat škebli a kúpí lacko aparát haló haló