Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uvedeni ntb s Windows7 do tovarniho nastaveni/reset/preinstalovani W7 bez instalacniho disku (mam li

Mam stary notebook(2010) a chtel bych si ho trosku zrychlit a hlavne vycistit od zbytecnosti. Jako vychodisko jsem si vybral preinstalovani windowsu nebo reset pocitace nebo uvedeni ntb do tovarniho nastaveni. Problem ale spociva v tom, ze nemam instalacni disk. Jinak mam poctive koupenou licenci, dokonce mam licencni cislo na nalepce zespodu ntb. Mozna komplikace je ta, ze jsem asi pred rokem menil harddisk z duvodu poskozeni stareho takze ted aktualne mam na pocitaci jakesy jine windowsy o nichz nemam informace(jsou to sedmicky 64bit ale nic vic nevim, pocitac se chova trosku jinak nez predtim). Ovladaci panely mi nenabizeji(jako treba kamaradovi) obnovu tovarniho nastaveni, nybrz jenom preinstalovani z bitove kopie(kterou nemam a uprimne si ji ani delat nechci a nemam na co) a nebo z instalacniho disku(ten taktez nemam). Pokud byste nekdo vedel, jak co nejjednoduseji nato, prosim pomozte :)
Dekuji, PC lajk

stary notebook je myšleno jak ? Je starý a nevýkonný,nebo jen zaneřáděný WIN. Trochu podrobností o konfiguraci. Může to vypadat,že na nějaký Celeron může být x64 verze brzdou,jaké jsou tam RAM,pokud ne víc,než 4GB tak určitě tam dej Win 7 x86 Home Premium.

To nějak nechápu. Proč by někdo instaloval 64 WIN, když máš jen 1GB RAM? Ale Bios ti zcela určitě nekecá. Můžeš si stáhnout užitečnou utilitu "aida 64", která ti o tvém PC hodně poví. Taky by se hodilo, kdybys napsal přesný typ notebooku, protože jestli budeš instalovat nové WIN, budeš potřebovat ovladače a nejsem si jistý, jestli stáhneš ty správné.