Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 100% využití CPU,.. "ze dvou jader jedno?"

Dobrý den, mám ntb. Dell Latitude E6400, uvnitř je procesor Intel Core Duo2. To znamená, že by měl mít dvě jádra... problém je, že v "msconfig" mi to hlásí jen jedno. Je možné, abych ho nějak spálil? Navíc mi teď využití CPU po chvíli používání vyskočí na 100%. Chvíli se to vydržet dá, ale pak mi zamrzne... Je to na nový procesor, nebo se s tím dá udělat něco jiného? předem dík za odpovědi

CPU využívajú, no určite nie na 100%. Ja mám celkom slabé AMD 2-jádro, a na 100% ho zatiaľ využila len AIDA + samozrejme nejaké náročné hry(napr. BF3, TOMB RAIDER 2013), ktoré aktuálne bežia. No keby si aj ty trochu pohol mozgom, tak by si si určite prečítal, že tazateľ tam spomenul aj prehliadač Google Chrome. Je podľa teba normálne, že aj on využíva 100% procesora. Lebo u mňa je to len cca 1-5%..pokiaľ sa niečo sťahuje tak max. 15%.

No a me prohlizec klidne 100% udela, treba kdyz jede nejaky narocnejsi flash. A klidne by vzal i vic, kdyby bylo, a zrychlylo by se to. Pricemz i5-4200M 2.5GHz imho zase neni az tak priserna sunka (jo, samozrejme jsou i vykonnejsi, to se nehadam).

Samozrejme pri beznem surfovani (=vypnuty flash, obrazky, javascripty, ...) je to jiny kafe, ale s tim si zase moc onlinovek nezahraju ... nicmene 100% od prohlizece muze byt, v zavislosti od pouziti, naprosto uveritelna a logicka hodnota.

No neviem neviem s tým využitým, ja som ešte svoj procesor furt na 100% pri prehľadaní internetu nevidel. No máš čiastočne pravdu, aj mne sa stáva, že mi to na cca 2-3 sekundy vyskočí na 90-100%, ale len na chvíľu. Ale ked to je tak dlžší čas, tak je niečo zle > vtedy môže ísť aj o škodlivý kód, tzv. malware, ktorý sa takým spôsobom kopíruje.

Ty nevis, ja ale vim.

Ono na internetu neni jen pc.poradna.net, zive, idnes a podobne, ale treba i MMORPG gamesy, ktere toho pocitaji (a zobrazuji - ona grafika zere taky docela dost) fakt hodne, pricemz datovy tok ani nemusi byt tak vysoky, ale kdyz mas v bitve monitor plny do detailu prokreslenych postav, ktere maji kazda jine obleceni/vybaveni/zbrane/specialni efekty (kazde slozene z vice prvku, kazdy prvek detailne prokreslenuy a animovany), treba za 4 hrace, kazda postava ma jeste svou sylfu a demona (cili to cele krat tri) a bojujete proti presile stvur (kazda animovana zvlast), ktere prichazeji ve vlnach a takova bitva trva klidne pul hodiny, jen to fikne - to za 2-3 sekundy neupocitas ani omylem. Takova grafika v pohode strci do kapsy lecjakou starsi hru a pritom se to cele odehrava ve flashi (tedy je to interpretovany jazyk, i kdyz castecne predkompilovany, na rozdil od klasickych her prelozenych do strojaku pro prislusny procesor).

Bože, teraz sem budeme akože rozoberať náročnosť hier? Ja som sem už predsa napísal, že to možné je. No tazateľ asi neuviedol, že sa chodí hrať na superhry, tak neviem prečo to sem tak do detailov rozoberáš. Síce ani vtom nemáš 100% pravdu lebo zobrazovanie animácií na obrazovke zabezpečuje grafika, samozrejme v spolupráci s procesorom..ale to je fuk..

> K veci..netvrdím, že je to presne tazateľov problém, ale ako som už napísal..môže ísť(ale aj nemusí)o škodlivý kód(malware), ktorý sa "nalepil" na aplikáciu a vykonáva nežiadúcu činnosť v podobe vyťažovania CPU. Pretože všeobecne sa princíp činnosti počítačových vírusov sústreďuje do napádania .exe súborov vo Windows. Teda jednoducho povedané..malware vkladá kópie svojho kódu do iných spustiteľných programov, s príponou .exe...toľko z informatiky.

grafarna umi sice hodne, ale cpu ji stejne musi rict, co ma delat a kdyz je tam hodne provazanych a slozitych prvku, navic v necem interpretovanem, co nema ke grafarne primy pristup a uz vubec pro ni neni optimalizovane (protoze to obecne jede na kazdem pocitaci v kazdem prohlizeci a od HW je to odstinene mnoha vrstvama knihoven), tak si i to cpu makne. nemluve o tom, ze musi vyhodnocovat, kdo koho mydli za kolik HP a akde vsude se to ma s jakyma efektama rozblikat a jak z ceho ma cakat co ...

s tim malwarem jsi reagoval na me, ze mi jede 100% prohlizec, proto jsem odpovidal za sebe

Jinak ten malware samozrejme muze delat mnohem vic zajimavych veci, virusy jsou jen jeho vlastni podmnozinou a napadani exe souboru je prostredek, nikoli cil, ale to uz patri nekam jinam

a k tomu malwaru - kdyby se kopiroval na disk, tak bude disk vycvakavat - to mi nedela.
Kdyby se kopiroval na jine stroje v siti, tak zase bude zatizena linka - to mi taky nedela
(I/O na disky a sit mam ve slitbaru na ocich, cili vidim prubezne)

Vytizeni je behem te hry, zavru prohlizec (nebo i tab), okamzite spadne - zase to na malware nesedi

a nevim o moc malwarech, co by chodily na windows i linuxu naraz z jednoho zdroje - to spis je ta gamesa typicky bloatware, jak uz to soucasne gamesy maji ve zvyku - nedostatek myslenky a pribehu nahradit epictejsimi grafickymi a zvukovymi efekty.

mimochodem tech programu, co dokazou pouzit 100% procesoru na vsech jadrech je povicero a dobre ze tak delaji, jinak by clovek na vysledek cekal vecnost, zatimco by se procesor zbytecne flakal ...
A samozrejme taky zalezi na nastaveni systemu, zda je mezitim mozno delat i neco jineho (treba se vykecavat na webu). Ja s tim problemy nemam, ale casto slycham stiznosti lidi, ze jim (i na multijadrech) tuhne uzivatelske rozhrani (jako ze se cuka mys, nejde plynule psat ...), jakmile pocitac zacne neco naplno zpracovavat.

Sice nemám rád neználky, kteří nenapíšou ani model CPU, ale procesory řady "Intel Core 2 Duo" maji 2 jádra. Spálit ho možné je, ale to by ti neběžel notebook. I teoreticky je možné zakázat jádra CPU v BIOSU, i když nevím, zda pro proceosry thle řady.

To využití CPU zjišťuješ čím? Jakou chvíli se co dá vydržet?
Spíš bych to viděl na nový notebook, tenhle dát do muzea.