Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chlazení PC

Zdravím,
hodlám zesílit chlazení svého PC, jelikož se mi včera vypnul s tím, že mu je horko. :/
Chtěl bych se zeptat, jestli lze zesílit chladící účinek koupí nového aktivního chladiče s vyšším počtem otáček a jaké přídavné chlazení pro pc byste mi při těchto nastávajících vedrech doporučili.
Děkuji

S připevněním chladiče a čištěním není problém, PC je téměř bez prachu.
Poprosil bych o odpověď na mou otázku, zda alespoň trochu zlepším chlazení, když si pořídím ventilátor s vyšším počtem otáček, než má stávající.
Teploty jsou čerstvé :)
↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

Počítač to sice neřekl, ale nasvědčuje tomu to, že se to nikdy předtím nestalo, až teď s příchodem toho horka, což neznamená, že to musí být příčina pádu pc, ale v minulosti jsem se dozvěděl o problému s odvodem tepla z PC, který zjevně nebyl vyřešen a teď ještě do toho ta vedra..
Zatím se ten pád neprojevil znovu, pokud se tak stane, vyfotím BSoD a vložím to sem.
Informace o sestavě nejsou podle mého názoru v souvislosti s touto problematikou nutné.

Na HDD je skoro 50° uz dost vela. Ale kvoli HDD sa PC nevypina. Teploty CPU su vporiadku, teplota zdroja a chipsetu sa nemera resp. aj keby northbridge cidlo mal tak to normalne ziadne programy neukazuju, takze to si budes muset prebrat ty ze preco sa to vyplo. Zdroj alebo chipset apod. Alebo tam mas nejake ine problemy/nalomena doska/studenaky/apod ktore sa prejavuju az pri vyssich teplotach okolia (lebo tepelna roztaznost)

Nechcem zakladať novú tému tak s len spýtam.

Vlastním grafiku MSI R9 280 3g. Teploty u hrania mu behajú pri zátaži do 70°C sem tam sekundovo skočí aj na 72°C no priemer je tak 69°C

No podla pár ľudí s tejto poradne je to už prehrievajúca sa grafika ktorá údajne takto dlho nevydrží. Ale podla MSI webu je hracia teplota 75°C, takže kde je pravda ?

až tak hlučne to nieje ( myslím tie 3 vetráky) no čo som teras pozeral tak 100% fan speed je až pri 90°C :D
pri teplote do 70°C to údajne ide na 60-70% rýchlosti. Takže prakticky by stačilo trochu upraviť tu krivku rýchlosti.

PS: tieto údaje som našiel v msi afterburner ktorý som práve práve inštaloval.

No právě proto se mně nezdálo, že při plném zatížení a teplotách grafického jádra okolo 70 stupňů ti jede ventilátor na grafice na 100%, to by musely být teploty vyšší. Každopádně pokud ti ty teploty při zátěži nepřekročí těch 75-79 stupňů, byl bych v klidu a fakt bych to neřešil.