Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna procesoru

Dobrý den rozhodl jsem se že si chci pořídit nový procesor.
Uvažoval jsem o intel core i5 4460 protože ho má i můj bratranec a je sním vcelku spokojený a co jsem četl neni špatný
Také jsem uvažoval jestli nekoupit nějaký ekvivalent od AMD se stejným popřípadě vyšším výkonem.
Poraďte mám jít do Intelu nebo AMD a pokud do AMD tak do nějakého s podobnou cenovou hodnotou jako ten 4460 a jestli do AMD tak jaký model?
Předem děkuji za každou dobrou radu.

Ahoj jde mi o to že chci hrát hry a teď mám CPU intel core 2quad q9450 na kterém jsem s kombinací s dvougigovou GTX 660 a 4 GB ram hrál skoro všechny až na ty nové hry na max detaili
ale teď jsem uvažoval že prodám CPU, základní desku a playstation 3 a koupím si něco novějšího než mé čtyřjádro z roku 2008.
A abych se přiznal chci si CPU vyměnit protože chci hrát GTA V které jsem si zatím stáhl abych vyzkoušel jestli mi to vůbec půjde,
jestli to nebudou zbytečně vyhozené peníze když jsi si ji koupím.
A rozhodl jsem se že radši první investuji do HW a hru si koupím až později protože mi teď jede na úplné minimum a ještě se seká.
A když už jsem u toho nemůže se mi to sekat kvůli tomu že to mám stažené?