Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux Ubuntu LTS - Jak je to s časovou podporou od výrobce?

Linux Ubuntu LTS - Jak je to s časovou podporou od výrobce?
LTS verze je pro většinu uživatelů s vizí 5 leté podpory. Tušíte někdo proč je od verze xx.04.2 LTS a u vyšších verzí podpora časově zkrácena a až cca tři roky před koncem pětileté podpory je kladen důraz na dlouhodobější podporu xx.04.5 LTS?
Viz
https://wiki.ubuntu.com/Kernel/LTSEnablementStack# Kernel.2BAC8-Support.A14.04.x_Ubuntu_Kernel_Suppor t
Releases
Pokud to dobře chápu, tak není radno instalovat vyšší než xx.04.1 LTS, protože další vyšší verze nenabízejí dlouhodobou SW podporu výrobce v horizontu do konce 5 letého období od dne vydání pilotní LTS verze xx.04 LTS.

Obecně.
Výrobce není schopný udržovat několik verzí současně - tohle zaměstná spoustu zdrojů a stojí spoustu prostředků.
Starší verze provozuješ na nějakém HW. Pokud neměníš HW, bude ti ta verze fungovat i spoustu dalších let stejně jako spoustu let před tím.
Na nový HW si nainstaluješ novou verzi.

Děkuji za vysvětlení. To vše mi je jasné. Jen jsem u jednoho PC zjistil, že bylo instalováno z Ubuntu 14.04.2 LTS ISO a uživatel žije ve víře podpory do dubna 2019. Přitom výrobce ukončí SW podporu už v srpnu 2016. Je to tak trochu zrádné, tím spíš, že se to ani neuvádí v download sekci a z ní nevedou žádné odkazy na vysvětlení Ubuntu Kernel Support Schedule.
Lze nějak posoudit rizikovost a vhodnost dalšího používání 14.04.2 LTS po skončení SW podpory, tedy v následujícím období od srpna 2016 do dubna 2019?
Zvažuju doporučit reinstalaci na Ubuntu 14.04.1 LTS, případně na 14.04.0 LTS.