Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záloha dat - raid

Zdravím,
potřeboval bych poradit jak nejlépe zálohovat data (automaticky).

Jedná se o malé PC HP cq1000.

Nejlepší by byl pro mě RAID ale jelikož to na mém PC nejspíš nepůjde(z důvodu že deska nejspíš raid ani nepodporuje a nevím jestli by to utáhl zdroj) tak jak by jste to řešili? A jestli to vůbec jde.
(Nebránil bych se výměně cd/dvd mechaniky za hdd, abych uvolnil slot.)

Jediný způsob mě napadá NASka a automatické zálohování složek, ale ten RAID by byl přeci jen lepší.

Díky.

No já jsem uvažoval o obou variantách. Tzn. RAID + NAS. Z důvodu, že na PC je třeba dělat stále a jsou na něm účetní programy, které není úplně jednoduché nastavit. A hlavně to není pak práce na chvíli(instalace win + instalace všech programů, natáhnout zálohu atd.)
A proto by mě zajímalo jestli by tohle šlo nějak řešit. U RAIDU výpadek v podstatě nezasáhne do procesu práce.
Děkuji

(zatím zálohuji na ext. zařízení ručně, což je dost nepraktické)

Co je tam za operacni system? Windows 7? Pak pouzij pro zalohovani na libovolne externi uloziste bitovou kopii Windows. Muzes si to naplanovat a klidne spoustet z planovace uloh automaticky. Budes tak mit moznost rychle obnovy komplet celeho disku behem chvilky bez nutnosti nastavovat znovu ucetni programy.
Tohle staci jednou za cas, doplnene zalohami ucetnich dat.

RAID ci uz je to O alebo 1 alebo 5 alebo 10 neni zaloha pre DATA ale zaloha pre DISK koly poskodeniu/zrychleniu.
Najjednoduchsia a najlacnejsia zaloha je si kupit externy disk a tam kopirovat DATA. + nainstaluj si neaky program pre automaticku zalohu ak si lenivy nechce sa ti to manualne robit ;-)

ten nesmysl řešíš 5 měsíců? http://pc.poradna.net/q/view/1343168-hp-cq1000-rai d
myslel jsi raid1: disky mají paralelní obsah. co smažeš nebo zkazíš, zmizí najednou z obou disků.

je možné dovnitř zapojit druhý notebukový disk, klidně místo zbytečné dvd mechaniky.
v době přestávek nebo oběda na něj naplánovat zálohy důležitých dat. nebo jednou za 3 měsíce image systémového disku.
nebo to posílat do sítě na nasku, to je fuk.