Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ASUS ROG G751JY-T7179H vs Dell Alienware M17x, ktorý je v čom lepší?

Viete mi poradiť aký je rozdiel medzi týmito notebookmi, a v čom je ktorý lepší?

ASUS ROG G751JY-T7179H
vs
Dell Alienware M17x

Približne viem aký je parametrový rozdiel (CPU, RAM, Pevné disky SSD + HDD, Grafická karta, display)
čo ma viac zaujíma je kvalita, spracovanie, poruchovosť, detaily. Nekdo by povedal že Alienware je dražší, a preto lepší, ale ja chcem podstatný dôvod, v čom, prečo,...?

Dané notebooky myslím že by boly využívané tzv. "Na všetko" teda od najnáročnejšie operácie až po tie bežné jednoduché, jakými sú:

Hranie Hier
Virtuálny server / PC
Programovanie
Streamovanie
Grafické operácie, od renderingu až po tvorbu grafického rozhrania pre aplikáciu/hru
Bežné používanie
Multimediálne (filmy, videá)
Kancelárske
až po neviem aké.

Celkovo ma netrápia parametre, o tom už mám predstavu, chci len vedieť akú majú:

Spolahlivosť
Kvalitu
Spracovanie
Detaily
Poruchovosť
a podobne.

Ešte stále ste nepochopili, čo žiadam.
Vysvetlim to takto, čakám že nekdo napíše neco ve stylu:

dany asus rog pouzivam 6 mesiacov, ako prve mi vadili tuhe panty, ktore vrzgali, po nastartovani som bol prekvapeny totiz v pc nebol skoro ziadny predinstalovany balast, jak je zvykom u většiny notebooků, po asi 3 hoeinach hrania hier zacali vetraky byt velmi hlucne, celkovo sa mi na tom pracovalo pohodlne, lebo notebook mal prednu cast klávesnice nižšie ako zadnu, kvoli teplemu sasi sa mi ale na nej potily ruky... konektory su husto pri sebe a pri pichnuti sirsieho usb nedovoli vopchat kabel do vedlajsieho.

Dufam ste pochopily, quote bol priklad.