Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno divné zvuky vo ventilátoroch GPU

Zdravím mám pol ročnú PC zostavu s GK sapphire radeon r9 270 with oc boost, dva ventilátory mi začnú pri väčšej zátaži vydávať divné zvuky (škrípanie) dočítal som sa že je to pri GPU normálne a môže to vyriešiť Vsync lenže s ním mám dosť obmedzené fps :( poznáte niekto nejaké riešenie alebo ju mám dať možno zbytočne reklamovať.?(som si 100% istý že to robia chladiče GPU pretože som skúšal znižovať otáčky rukou ale aj programom TRIXX kde to pri nízkych ani najväčších otáčkach nerobilo) poznáte niekto nejaké riešenie alebo ju mám dať možno zbytočne reklamovať. ? :) ďakujem .

To nebudou zrejmē ventilátory ale cívky (jestli jde jako by o takové pískání), ten V-Sync klidnē pouzij, vic jak 60ips stejne nepotrebujes.
Jde-li o ventilatory, mam pochyb ze se budou vztahovat na reklamacni smlouvu, jelikoz nejde o poskozeni které ma vliv na funkci GK.

Přesně ... mě asi už u dvou počítačů který vydávali hrozný zvuky pomohlo prostě jen nějak zatížit třeba nějakou stěnu nebo to víc přišroubovat a nebo víc přimáčknout bočnici... nevim jestli ventilátory dokážou tenhle zvuk dělat třeba tím že moc vibrujou ...

problém som vyriešil tým že som držiaky fanov podložil kúskami z gumy,čiže gumičky sú v kontakte s pasívnym chladičom. Môžu nastať nejaké komplikácie roztavením gumy ? myslím že do tých 70 stupňov celzia by mohla vydržať :)