Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VoIP telefon - doporuceni?

V ramci prechodu na jineho poskytovatele Internetu jsem hledal moznost levneho volani, a jak se zda, musim kousnout do kyseleho jablka a zacit pouzivat SIP :)
Chtel bych nejaky fyzicky telefon, aby telefonovani pro manzelku bylo co nejjednodussi, ale nevim presne, na co si dat pozor.
Muzu predpokladat, ze pokud telefon podle specifikace umi SIP, tak ho muzu proste pripojit do site, nakonfigurovat a pobezi s libovolnym routerem a SIP operatorem?
Nasel jsem si jeden, co se mi libi - ale Cisco bylo vzdycky trosku zvlastni, tak nevim, jestli mam ocekavat nejakou zradu ve stylu "nemate Cisco ustrednu, sbohem" :)
www.ebay.de/itm/Cisco-Unified-IP-Phone-7911G-VOIP- Telefon-/141644750477

Dik!

Každopádně si dej pozor na to, jaký firmware je v tom telefonu nahraný. Defaultně se dodávají s firmware, co používá proprietární Cisco protokol SCCP (nemáte Cisco ústřednu, sbohem) ale dá se přeflashovat na SIP verzi. Další zrada spočívá v tom, že ty telefony nemají NVRAM pro uložení konfigurace, ale tahají si ji z TFTP serveru, který se dozvědí od DHCP serveru, což znamená dokonfigurování DHCP serveru a zprovoznění TFTP služby plus vytvoření konfiguračního souboru. Za sebe bych do podobného martyria podruhé nešel.

Ja jsem treba u Odoriku a ten ma telefony, na kterych garantuje, ze to bude fungovat dokonale.

Nicmene jsem si koupil nejlevnejsi Well 3130IF a beha to spolehlive take. Takze ano, pokud to umi SIP bude to na 99% fungovat, na 100% je to jen s telefonama doporucenyma VOIP operatorem.

(Koupil bych si dneska uz urcite telefon s podporou IPv6.)