Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vložit disk

Zdravím, mám problém s mechanikou, z ničeho nic mi začla vyplivovat hlášku Vložit disk...přitom disk v ní je. Po vložení mechanika začne ,,hučet" jako normálně, ale saftwarově v ní prostě nic není. Neví někdo, čím to může být a jak to případně řešit ?

Děkuju moc za případnou odpověď.

CD/DVD mechanika môže byť poškodená
Vírus / Spyware / Malware (proste nejakej humus v PC)
poškodený IDE / SATA kábel ktorý spája mechaniku so základnou doskov alebo poškodený konektor (ale to by ju PC pravdepodobne nedetekoval vôbec)