Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesory ze seznamu vybrat ten nejvykonější

Dobrý den,
zhaním někoho kdo rozumí procesorům víc než já.

Který procesor je nejlepší ?
Procesor: AMD A8-4500M Quad-Core Processor (4M Cache, 1,9 GHz)
Intel® Dual-Core Core™ i3-4010U Processor (3M Cache, 1.70 GHz)
Intel® Quad-Core Pentium® N3530 Processor (2M Cache, 2.16 GHz, up to 2.58 GHz)
Intel Core i3 4030U s pracovní frekvencí (3M Cache 1,9 GHz)
Intel® Core™ i3-3110M Processor (3M Cache, 2.40 GHz)
Procesor by měl sloužit k hrám s min. pož. Intel Quad Core2 Q6600 - 2.4 Ghz

Prosím aby nereagoval někdo, kdo tomu nerozumí a nedával mi tipy abych se orientoval jen podle (čísla) GHz. Různě články spekulují o tom, že 4 jádra sou lepší, vykonanější, a kvalitnější, zatím co dvou jádro je vetšinou lepší v GHz.

Nezáleží jen na frekvenci CPU, ale i na použité architektuře /Haswell, Ivy Bridge, Sandy Bridge .../ a vyrovnávací paměti Cache. Samozřejmě čím víc, tím líp.
Dvoujádra vs. čtyřjádra - ve směs se to ani nevyužije, protože většina aplikací/her je pouze jednojádrová tj. vytěžují pouze jedno jádro. V tomto směru jednoznačně vede Intel nad AMD, který má velký výkon právě na jedno jádro ...

Čas - to je jediné co mi chybí :-)
Co jsem prolítl net, tak nejlepší volba by měla být tento : Intel® Core™ i3-3110M nebo Intel® Core™ i3-4030U, ale ani jednou tou i3kou nic nezkazíš. Pokud je to opravdu do NTB, tak v žádném případě AMD ! Strašně to topí /klidně i 90°C/ a zachvíli NTB vyvaříš a můžeš zahodit.

Plácám ? Není nad vlastní zkušenost. Kdysi jsem měl NTB s AMDčkem a dopadlo to tak, že po 2 letech /těsně po záruce/ se začal sypat právě z důvodu přehřívání.
Ten procesor co jsem měl, měl maximální teplotu při které vypínal 115°C ! A ano, nebyl problém ve hrách se držet okolo 90°C. Co jsem měl pomyslný rekord, tak to bylo 109°C, to prostě žádnej noťas nemůže vydržet.
AMD tím bylo vždycky vyhlášené, prostě tohle ještě nevychytalo ...

Procesor by měl sloužit k hrám s min. pož. Intel Quad Core2 Q6600 - 2.4 Ghz

Vybírá notebook na kterém by si zahrál GTA V.

https://support.rockstargames.com/hc/en-us/article s/203428177-Grand-Theft-Auto-V-PC-System-Specs

Over time, downloadable content and programming changes will change the system requirements for this game. Please refer to your hardware manufacturer and support for current compatibility information. Some system components such as mobile chipsets, integrated, and AGP graphics cards may be incompatible. Unlisted specifications may not be supported by publisher.

Nerozjedeš to na notebooku.