Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Při instalaci linuxu (xubuntu/lubuntu) se počítač restartuje

Dobrý den. Mám počítač Siemens Amilo A1650G. Chtěl jsem na něj nainstalovat lubuntu. Když se mi načetla instalace, tak počítač z nepochopitelných důvodu se začal chovat, jako by se přehříval, čímž vyhnal větrák na 100%. To trvalo asi tak zhruba 2 minuty. Po dvou minutách se mi vypnul. Když jsem zkusil načíst systém bez instalace, tak se notebook choval úplně stejně. Poté jsem zkusil nainstalovat jinou verzi linuxu (xubuntu) u kterého se to chová stejně.
Nevíte čím to může být? Děkuji předem za odpovědi. Marek

píšeš velice nepresne, máš notebook Siemens Amilo A1650G

cpát Linux co neví jak správne rídit ACPI u daného notebook-u není dobrý nápad, notebook-y jsou mírne odlišné od obecního PC, nejvetší rozdíly jsou práve ty režimy rízení spotreby a výkonu

notebooky mívajú zapracované mechanismy kdy ukládají stav výkonu pri vypnutí, pro zrušení toho co si notebook pamatuje je obvykle také zapracována nejaká volba, obvykle postačuje počas startu stisknout a držeť tlačítko k zapnutí po nejakou netypickou dobu, 8 sekund pípadne víc,

pokud to nepomúže, pak odpojit síťový napáječ, vyjmout akumulátor na dobu 5-30 minut

.... :puff: