Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DDR2 ze 4gb na 8gb

Dobrý den,
chci se zeptat ohledně RAM paměti DDR2, mám starou MB socket 775 a v ní 2x DDR2 2GB (Mhz) od Transcend Information ve slotech, chtěl bych to rozšířit aspoň na 8gb. Tu se mi nabídla možnost koupit Kingston 4gb (jednu) 800Mhz a nebo 2x opět po 2GB. Chci se tedy zeptat co by bylo lepší a popřípadě jak je zapojit když bych je měl 3ks a ne 4ks...
A další věc, jaký to je, když mám 2různé výrobce ale o stejných frekvencích, bude to něčemu vadit, popřípadě čemu.

Zbytek sestavy je
CPU: Intel 2 Q Core 8300 2,5Ghz
GPU: R9 270
RAM: 4Gb
PSU: 500W Chieftec 85+
OS: Windows 7 HP
MB: GA-P43-ES3G (starší kus, ale podporuje ještě 16GB RAM paměti)

Sestavu berte s rezervou,je už starší a peníze na nějaký velký upgrade bohužel nemám.

Děkuji za vaše odpovědi.

Vzhledem ke stáří desky bude bezpečnější pořídit tu variantu 2x2GB. U toho 4GB modulu je mnohem větší nebezpečí nekompatibility s deskou. V seznamu podporovaných RAM je s kapacitou 4GB jen několik kousků a u všech je napsáno "DS", což znamená oboustranné osazení modulů. Pokud by ten 4GB modul byl v jednostranném provedení (SS), tak bude téměř jistě s tvou deskou nefunkční.