Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samsung 305T maximální rozlišení 1280x800

Ahoj, mám následující problém: na monitoru Samsung SyncMaster 305T Plus mi nejde nastavit vyšší rozlišení než 1280x800. Monitor je s počítačem propojen DVI kabelem (ano je to dual link). Grafická karta je integrovaná v procesoru Intel HD 4000 (ano podporuje i rozlišení 2560x1600@60Hz). Základní deska je Gigabyte Z77-D3H a DVI výstup podporuje maximální rozlišení 1920x1200 a toto rozlišení bych chtěl nastavit, ale nejvyšší možné se nabízí 1280x800. Drivery od základní desky i grafické karty mám samozřejmě nainstalovány nejnovější. Když tím stejným kabelem tu stejnou sestavu připojím k jinému monitoru, tak tam rozlišení 1920x1200 nastavit jde. Na internetu mělo několik lidí stejný problém a pomohlo jim zakázat HDMI audio výstup v BIOSu, ale toto nastavení jsem v mém BIOSu nenašel, tak jsem zkusil zakázat audio obecně v BIOSu, ale nepomohlo to. Má někdo prosím nějaký nápad?

monitor rozlišení 1920x1200 papírově zobrazit dokáže, takže nevím, proč bych měl kupovat grafickou kartu, abych toto rozlišení zobrazil, problém v grafické kartě není
jinak samozřejmě monitor na tomto rozlišení nechci provozovat, když nativní rozlišení monitoru je 2560x1600, ale mám teď grafickou kartu na reklamaci, tak zatím funguji na integrované grafice