Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestavení pc do 15 tisíc

Zdravím,
Prosím, pomohl by mi někdo sestavit pc?

1. Limit by byl 16 tisíc

2. Tak chtěl bych co nejvyšsí výkon, takže herní. Sekundárně bude sloužit na práci ve wordu, excelu atd.

3. OS - mám možnost si ze školy stáhnout OS (W7, 8, 8.1), který by byl jen do doby, co bych reinstaloval pc. Ale problém je, že nevím, jak to mám do nového pc nainstalovat, když by mi došel čistě bez OS. V případě, že by jste mi někdo dokázal poradit, jak na to, tak sestavu BEZ OS.

4. Kdyby bylo možné, tak bych byl rád, kdyby byla sestava z CZC, kde je možnost sestavení.

5. Monitor doma mám, ten bych upgradoval později.

Děkuji mnohokrát

Sestavu někdo určitě poskládá, popřípadě můžeš zkusit hledání a nějakou si vyhlídnout sám.

Ohledně instalace - MSDN dávají obvykle školy, které k tomu mají důvod (počítačově zaměřené). Student PC školy by snad měl OS zvládnout nainstalovat, ne?

Pokud nezvládneš, tak si obraz disku vypal na DVD (důležité je vypálit jako obraz disku, ne jako data), vlož při startu do mechaniky a nabootuj z toho. Instalaci samotnou snad zvládne i průměrný uživatel. Po nainstalování je potřeba nainstalovat ovladače. Doporučuji použít přiložené CD. První se instaluje ovladač čipsetu, jako druhá grafika a pak zbytek.
Doporučuji udělat ještě recovery oddíl (například pomocí Clonezilly), aby bylo možno systém obnovit, kdyby se něco nepovedlo později.

Jinak nevím jak která, ale standardně ta licence pro školy funguje tak, že je možné to klidně přeinstalovat. Dostaneš instalačku + CD key a ten jde použít pro novou instalaci do konce studia. Pak to sice šlape dál, ale nejde to aktivovat znovu. No, třeba to máte jinak.
Hezký den.

Jsem student chemické, takže tohle jde mimo mně.
Aha, tak to asi funguje tak, jak jsi napsal, netuším, nikdy jsem s tím nedělal.

No nevím.. A takové ty ovladače stáhnu v klidu na netu pak, jak nainstaluji ten OS?

Jinak díky za odpověď, počkám si na ty návrhy.

Noo.. Začínám se toho bát :D
Změnil by se výkon o moc, kdyby jsem musel do těch 16 000 koupit i OS?
A ještě něco, kdyby to šlo co nejdřív, jelikož mi odešel nb a musím dělat věci di školy:/ tak snad si někdo všimne

http://www.czc.cz/aphvaeef4ojjn9tinopqvgvvu7/sezna m Cena 15,5k Pentium,R7 260X

http://www.czc.cz/9kjfjf2g2cis0bav60586dl587/sezna m 1000 nad limit. fx 6300 + r9 270

Určitě ti někdo navrhne lepší. :-) Jen sem chtěl lechce pomoci :-)

Nevšimnul sem si,že OS máš k dispozici, taky tady je ještě jedna. http://www.czc.cz/epma4q6uv8j2ba73nr3n63abh3/sezna m ale jak řikám počkej si na zkušenější určitě poradí lépe

Děkuji mnohokrát!
Vezmu nejspíše tu prostřední:)

Jinak jsem se rozhodl ten OS nainstalovat sám a pc si rovněž sestavím taky sám, jelikož pc na prodloužený víkend potřebuji.
Tak děkuji moc za rady a držte palce.:D