Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7 z jedného HDD na druhej.

Dobrý deň, mám notebook a PC:

PC: HDD (win7)

Notebook: SSD (win8.1) a HDD

Prosím, chtel bych se zeptať jestli môžem na HDD v notebooku nainstalovať vo virtualboxe win7, s tým že bych použil aktivačný klíč z win7 na PC, s tým že win7 na PC by byl deaktivovan, no licence z nej je na neurčitú dobu (skladaný počítač, win7 kúpený ako krabicová verze, inštaloval ju kamarát) teda licence je len na jeden PC, a kedže bych deaktivoval licenci na PC, jestli bych ju mohol použiť v notebooku, tak ako keby to bola vymena HDD. Medzi tým som ale stratil inštalačku win7 i licenciu, takže bych se ešte tiež chcel spýtať jestli nieje nejakej program cez ktorý by som zistil aktivačný kód na win7, ktorým mám aktivovaný win7 v PC, a poprípade aj odkaz z kadial by som mohol stiahnuť .iso instalačku win7, najvhodnejšie priamo z webu microsoftu, mám USB klúč, a z neho už nabootovať viem.

Vopred díky za odpoved, s pozdravom zebyja123

Ked je na notebooku "8.1 tak tam nechaj W8.1. Na Win7 nebudes mat pravdepodobne ovladace, a teda polovica veci nebude fungoavt.
Krabicovka sa da nainstalovat nanovo kde chces, ak ju zmazes z povodneho PC. OEM alebo systembuilder sa oficialne neda, ale neoficialne - aj tie zvycajne idu znova aktivovat na inom PC cez telefon.

ano win8.1 nechám nainštalovaný na SSD disku notebooku, ale ešte bych potreboval zároveň mať vo virtualboxe win7. Z pôvodného PC ju zmažem, teoreticky bych ani nemusel, PC na ktorom ten win mam nebol zaplej už 2 aj pol roka. A poradis teda jak vytahnuť licencni klic z toho PC? a link na downlaod win7?

Ak to je fakt retail (a ne system builder ani oem) tak ju mozes pouzit kde chces, ak prestanes pouzivat to PC alebo zmazes ten win z toho PC.
P.S. programy na zistenie cisla existuju, pouzi google, ale ak nemas ani krabicu ani nic tak dost pochybujem o tom ze to bola krabicovka :)

díky, a instalacne CD nema, mal som ho ja, no to CD malo už vyše 5 rokov, a valalo sa všade možne i nemožne, a ani neviem či sa mi podari ho najsť, ak jo, tak je dosť velka šance že je poškrabane. (medzi tym som sa stahoval 4x, dalo tomu to zabrať)

Instalacka sa da aj pozicat od niekoho kto sa medzitym nestahoval, najprv si over ze co presne to je za windows podla product number, je vidiet v ovl.panely - system uplne dole. Stiahnut pouzi gogle, boli nejake linky na anglicke verzie, cesku musis hladat len na nejakych ilegal serveroch, alebo si pozicat spravnu (ne OEM ked mas retail cislo)

Míval jsem problémys PC, různé chyby, pády, přeinstalovávání celého PC. Kamárád z výpočetního mi kdysi říkal, že abych nemusel stále všechno instalovat znovu, že je možné udělat kopii disku (obraz disku), a to nějak přenést na nový disk. Bohužel už děláme každý jinde, kontakty se přerušily ... . Poptej se někoho z tohoto oboru přímo, nebo v nějakém servisu - mám dobrou zkušenost s techniky v CZC v Praze.

Obraz disku je vyhodny ako zaloha na jednom HW, ale neda (resp. da ale laikovi to neodporucam) sa to pouzit na prenos na iny HW, ptz tie Win na inom HW bud nenabehnu vobec alebo budu zbytocne zadrbane boot ovladacmi k inemu HW.

Na obraz disku je programov trilion, staci si to zadat do okienka pre vyhladavanie hore. Acronis, diveimage xml, ghost, clonezilla, atd.
(P.S. je ale nutne naklonovat aj strukturu disku - MBR, oddiely, a aj boot oddiel, co laik nemusi hned chapat, lepsie je to vytvorit instalackou a klonuje sa potom len syst.oddiel)