Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čudné zvuky PC, teplota grafiky

Dobrý deň. Pred mesiacom a pol som si zložil nový PC. Bežal bez problémov na max všetko pustil chladenie v pohode aj teploty. No v poslednej dobe sa mi čo raz viac stáva, že hry mi po pár minútach vypína alebo tie čo bežali bez škrabnutia sa začínajú kúsať. Tak som začal kontrolovať teploty a dospel som k tomu, že grafika Nvidia GTX 960 Asus Strix, ktorú v kompe mám má pri štarte a následných 10 minút v klude teplotu 45-50°C. A počas hrania stúpne na 60 potom sa zapne chladenie grafiky a začne PC viac hučať. Je to v poriadku je možné že sa jedná o chyby hier alebo je PC preťažený? Mal by som mu dať viac oddychu alebo môže byť chyba aj v samotnej grafike? Taktiež som postrehol že z bedne sem-tam vychádzajú čudné zvuky, ako keby niečo praskalo nie som si istý či to robí HDD alebo zdroj je to v poriadku?

Neviem v jakych papieroch ti kto pise 35-45, ale ta tvoja teplota je vpodstate normalna, zavisi to aj od vetrania bedne ale nemusis s tym robit nic.

Ked praska disk tak si otestuj cely povrch disku v HD Tune. Ked tam su vadne sektory tak vymenit disk alebo sa pokusit opravit utilitou od vyrobcu disku (nabootovat UBCD)