Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemožnost povolení automatických aktualizací Windows

Dobrý večer!
Dnes mi přišlo starší PC s Windows XP Profesional. Po domluvě s prodejcem, jsem byl ubezpečen, že Windows je orginál OEM. Teď když ho testuji, zjistil jsem, že má zakázané automatické aktualizace. Vpravo dole na liště svítila výstraha o nebezpečí z důvodu zakázaných automatických aktualizací. Chtěl jsem to tedy přestavit na "povolení automatických aktualizací, ale ono to už nesignalizuje nebezpečí, ale vypisuje, že nejde povolit, protože to zakázal administrátor (ve správci zabezpečení už to není červené, ale žluté). Prodejce na mé e-maily nereaguje, telefon na něj neznám, může mi někdo poradit, jak nastavit automatické aktualizace Windows? Vím, že XP už jsou mrtvé, potřebuji to jen na takové občasné použití, ale chtěl bych mět jistotu, že PC je po SW stránce celkem vpohodě!

děkuji Lupkovič

Děkuji všem za seriozní odkazy, ale moc jím nerozumím (možná mou chabou angličtinou). Může mi někdo napsat, co otevřít, co změnit, nebo jak to nastavit? Je to tak složitá věc, že mám raději žít s PC, které jsem koupil (asi pochybná koupě), ale čert to vem!

děkuji všem za pokud možno přímý návod. Pokud to není možné, prosím ponechte si invektívy, měl jsem dnes celkem příjemný den, nerad bych o ten pocit přišel kvůli takové banalitě!

děkuji Lupkovič

Omlouvám, se nejsem líný, si to vyhledat, ale opravdu jsem to nenašel ani v těch vaších odkazech. Našel jsem tam hodně rad a návodu ohledně aut. aktualizaci, ale ani jedna nevyřešila můj problém. Proto přidám další obrázek, jestli si vůbec rozumíme, v čem mám problém. Jde mi o to nejmenší vyskakovací okno s hláškou "Centru zabezpečení se nepodařilo....".
Pokud to nevíte, vem to čert, asi to opravdu už není důležité, jak zkončila ta podpora Win XP, jen jsem to chtěl dát do pořádku a zjistit, jak moc legální mám Windows XP.

- automatické aktualizace k ničemu nepotřebuješ, většina je k ničemu.
- prosím ponechte si invektívy

toto je příklad, kdy tazatel buď pochází z jiné planety, nebo já nejsem schopný dešifrovat jeho niterné pocity, které sem bůhvíproč tahá a zbytečně osočuje druhé. jestliže je nepochopení v tak jednoduché věci, co chceš dělat se zbytkem?

- stav automatických aktualizací vypíšou příkazy (v cmd.exe, pod tím vždycky nějaká odpověď):

sc query wuauserv

SERVICE_NAME: wuauserv
        STATE              : 1  STOPPED ... neběží
        STATE              : 4  RUNNING ... po úspěšném zapnutí
sc config "wuauserv" start= auto

[SC] ChangeServiceConfig SUCCESS ... u tebe bude nějaká tajná chyba
net start wuauserv

The Automatic Updates service is starting.
The Automatic Updates service was started successfully ... tak to má dopadnout

- kontrola podmínek v registrech:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\windows\WindowsUpdate]
... proměnné tady musí dávat smysl ...

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\windows\WindowsUpdate\AU]
"NoAutoUpdate"=dword:00000000
"AUOptions"=dword:00000004 ... nějaká hodnota

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wuauserv
"Start"=dword:00000002 ... start služby

- služby (nejen aktualizace) se ve win zapínají nepohodlně v services.msc, nebo rozumněji přes codestuff starter. když chceš vidět eventuální chybové hlášení, na to je příkazový řádek výše.

- pokud má služba nastavené zapnutí po startu, výsledek spuštění je v prohlížeči událostí (eventvwr.msc) -> systém, událost Service Control Manager, mezi nimi "wuauserv".

- nakonec: automatické aktualizace jsou zbytečné, protože těch pár kritických (~40) se dá postahovat ručně. jejich seznam jsem dával v předchozím příspěvku.
ruční stažení: buď hledat podle názvu kb... u ms (třeba KB2705219), nebo googlem odkazy z m$

- vypnutí aktualizací nasvědčuje, že je systém nejspíš nelegální. je na tobě, jestli to chceš opravdu zjistit. třeba spuštěním:

%windir%\system32\oobe\msoobe.exe /a

volba telefonická aktualizace tel.225 990 844, do tónové volby naklofat 50-místný kód, plechová huba už ti řekne.
(automatické ověření přes net už u xp tuším neprojde, případně by mohlo provést nežádoucí změny)

Ak máš Windows originál OEM, tak máš k nemu aj licenčnú nálepku. Ak ju máš, tak ten systém zmaž a nainštaluj nanovo. Používať po niekom OS je ako nosiť používané ponožky. Môžeš chytiť plieseň. Po čistej inštalácii ti budú určite fungovať aj aktualizácie..