Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Firefox: jak odstranit vyskakující položky historie zpět&vpřed

FF 37.0.2, tedy poslední.

Několik dní pozoruji pro mě nechtěnou novou funkcionalitu. Při používání FF, po najetí na šipky vpřed či zpět, se objeví seznam (existuje-li takový progres od posledního spuštění FF) posledních 15 stránek. Sám nezmizí, musím kliknout někam do plochy prohlížeče. Viz screenshot

[22362-ff-png]

Protože to k ničemu nepotřebuji, ba co více, otravuje mě to a zdržuje, chci se toho zbavit. "Objevení se seznamu" při kliknutí myší mám zakázáno v Classic Theme Restorer. Obvykle se chci vrátit jen o jednu ztránku zpět, typicky je to u projíždění výsledků z guglího hledání. Chci-li mimořádně hledat hlouběji, od toho je klasická Historie.

Tipuji, že by to mohlo být někde v about:config

O možnosti šipky vyhodit vím. Klávesové zkratky ale nepoužívám, při prohlížení mám v ruce jen myš.

Díky

Aha, asi jsem to našel.

about:config
browser.bookmarks.max_backups nastavit z 15 na 0

Classic Theme Restorer
Obecné UI (1), zaškrtnout skrýt nabídku historie tlačítek při kliknutí myší

Nastavit oboje, restart FF.

Značím tedy vyřešeno, třeba to pomůže i dalším :)

Možná je to vliv kombinace FF a toho Classic Theme Restorer. Každopádně, už tam nic nemám, ke své spokojenosti.

Ty máš v about:config ten řádek, co jsem uváděl výše?

--
Ty na tom screenshotu žádné "následující" nemáš, zkus poklikat pár linků a pak najet na "předchozí".

To v tom configu mám stejné - 15. A to rozšíření CTR používám taky. Správně to mám já, protože v nouzovém režimu je tam taky jenom ta bublina. Nemáš nějak podělanou myš, která ti mačká PTM? Anebo nějaké další rozšíření, které by to mohlo "vyhazovat"?

Nemám tam "následující" - ta Historie funguje i na zašedlém tlačítku.

Myš se mi zdá v pořádku, funguje všude, i ve hrách, normálně. Mám tam asi dalších 20 rozšíření.
Dělalo mi to několik dní, možná(?) právě od poslední aktualizace FF. Možná se něco hádá.

Už to neřeším, seznam je pryč. Když na zpět/vpřed kliknu pravým, objeví se, jak avizuje to hlášení po najetí myší.

V nouzáku to není. FF bez doplňků je nepoužitelný, vypadá jak MSIE nebo chromajzl, strašné. Jsem zvyklý 15 let na stejný layout, návyk měnit nemíním, že někdo by to chtěl.

Taky tipuji, že nějaké rozšíření se s tím nesrovnalo. Každopádně mi to už neva, zásah viz výše plně zabral.

No mi to dělalo až po klepnutí levou myší na Zpět, nebo Vpřed. Každopádně jsem to úspěšně taky vyřešil!!! Stačilo ve FF do adresního řádku zadat about:config , jak píše L-Core a v položce browser.bookmarks.max_backups nastavit z 15 na 0 , pak odinstalovat poslední Classic Theme Restorer (1.5.6) a dát rst, zajít na web https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/cla ssicthemerestorer/versions/?page=11#version-1.2.9. 6.1-signed a stáhnout Version 1.2.9.6.1-signed a dát zase rst, kdy jsem následně CTR otevřel a položku "Obecné UI (1), zaškrtnout skrýt nabídku historie tlačítek při kliknutí myší" konečně našel a tedy zafajfkoval a dal opět rst a už to přestalo dělat psí kusy - díky za kvalitně rozvedený a dotažený problém. 8-)