Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook Acer, OEM Win7HPx64 není OEM

Acer Aspire 1410-742G25N
https://www.alza.cz/acer-aspire-as1410-742g25n-d14 1965.htm

Prosba o informaci odeslaná na Zákaznické centrum Acer:
Dobrý den,
vím, že už je NB po záruce, přesto chci věřit, že mi pomůžete. Chci se jen zeptat jakou edici Win7HPx64 mám použít pro čistou instalaci OS. Mám uložené licenční číslo, mám recovery dvd, mám i funkční původní hdd. Čistou instalaci bez bloatwaru chci provést na fyzicky jiný disk. Z OEM instalačního média mi při použití licenčního čísla z předinstalovaného systému OS neprojde aktivací. Proto se na Vás obracím. Na diskuzích se o Aceru říká, že v posledních letech významně zlepšil přístup k zákazníkům. Tak snad mě nepošlete do háje, byť jakkoliv kulantně.

Odpověď Aceru:
Vaše licence dodaná společne s notebookem nenní použitelná pro "čistou" instalaci z OEM média. Licence je vázána na základní desku a lze tak použít pouze recovery DVD.

Takže mi kulantně ukázali prostředníčkem kam mám jít. Směr spodní záda.

Info o originálním systému:
ID produktu: 00359-OEM-8992687-00006

Pro pokus o čistou instalaci jsem zkusil:
1) instalační DVD W7HPx64 - kopie fyzicky koupeného média, po inst. v ID produktu je taky OEM, ale aktivací neprojde
2) MSDN DVD cs_windows_7_home_premium_with_sp1_x64_dvd_u_67652 2.iso
SHA1: A89377680A7D01F94B3F5F540882029127EA7F7B
Build: 7601 SP1
taky neprošlo
3) ze zoufalství jsem vyzkoušel i nějaké "hobby" instalačky typu vše v jednom, nic neprošlo

Zatím jsem to vyřešil pomocí recovery a následnou asi dvouhodinovou odinstalací všeho balastu. Ale stejně nevěřím, že je OS stejně čistý, jako po normální instalaci.
Prosím, najde se tady někdo, kdo by si s tím věděl rady?

Projevuje: při aktivaci to oznámí, že se aktivace nezdařila.

Vadí mi že nemám možnost nainstalovat čistý systém. Po odinstalaci všeho balastu je na C: obsazeno 12,7GB prostoru i po vyčistění disku. Po ručním smazání věcí, u nichž jsem si jist, že tam být nemusí tam stále zůstává obsazenost cca 10,5GB. Rád bych udělal čistou instalaci, vytvořil image, doplnil aplikace, opět zazálohoval a příště už bych se tím nemusel zabývat.

Mas pouzit instalacne cislo z nalepky, ne nejake vytiahnute z originalu - to je royalty key pre BIOS aktivaciu (nutne su subory vyrobcu vo Win)

Po instalacii z normalnej instalacky a pouziti cisla z nalepky sa to aktivuje cez telefon, online sa tieto BIOSove licencie aktivovat nedaju. Nemal by s tym byt ziaden problem. (nemusis zhanat ziadne acer subory)

je mi velice divné co píšeš, aby nekdo OEM Windows aktivoval jsem ješte neslyšel,

pokud stroj byl prodán, byl určen k prodeji, s instalovaným OEM Windows, to pak jeho BIOS obsahuje klíče, v prúbehu instalace se prítomnost klíče skontroluje a pokud sedí, Windows je aktivován automaticky

samozrejme key v systému je jiný než na štítku, v 99,998% prípadu user o tom nemá potuchy, ale najdou se šťouralové co strkaj nos kam nemají a prípadne nejakou utilitou key v systému prečtou a podivují se tomu, podivují se pak ješte víc když zjistí že OEM Windows v ovládacích panelech volbu zmenit key ani nenabízi a bez speciálni utility pro zmenu klíče, klíč ze štítku do systému ani zapsat nejde

popsaný mechanismus aktivace je znám velice dlouhou dobu, použit byl už u Visty a je/byl masove zneužívan k upirátení Windows-ú,
užívají/užívaly se 2 metody, tvrdé nátury provádeli patch BIOS-u a nátury opatrné, bojácne, patchovanej BIOS emulují

co jsem napsal, jsou historické poznatky, považovat to za návod asi nelze,

další poznatek je, že Microsoft nikdy nejak ostre neprotestoval k aktivitám o kterých musí vedet, každý systém co leze na Windows Update si odsledují, no nechal to být, prej politika tolerováni, vyjádril se nedávno nejakej velikej šéf od Microsoft-u

tak jo

..... :puff: