Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC někdy zamrzá při vložení fotky

Ahoj.
Tak jsem přešel z Win XP na Win 7.
Bohužel po nainstalování Win 7 počítač začal nevysvětilně zamrzat - prostě se úplně sekne, někdy jde ještě chvíli hejbat myší ( pár sekund ), ale na nic kliknout už ne.
Poprvé to začal dělat když už jsem měl PC kompletně nainstalované včetně ovladačů i aktualizací - vždy, když jsem chtěl na stránce rybicky.net vložit fotku do administrace nádrže.
Tak jsem PC znovu přeinstaloval a to mě to pro změnu zase dělalo při vložení přílohy do mailu na seznam.cz.
Po přečtení diskuzí jsem zkusil v biosu zapnout ACPI 2.0 Support a tři dny byl klid.
Bohužel dnes se mě PC sekl pro změnu, když jsem vkládal fotku na bazos.cz.
Je to strašně divný, že to dělá vždy jen u těchto operací. Poradí někdo?
HW: deska Asus M3A-H/HDMI, procesou AMD Phenom 8650 - 3 jádro, paměť DDR2 4 GB ( 2x2GB Dual Channel ), grafika integrovaná.
Moc dík

Ovladace si tam instaloval jake presne odkial presne?
Preistotu otestuj cely povrch disku v HD Tune.
Prehliadac pouzivas jaky? Skusil si iny? A bez nejakych pluginov?
Antiviry alebo cleanery alebo ine podobne rozdrbavace tam nejake instalujes? Ak ano tak neinstaluj.
Ale tvoj problem najskor ma HW pricinu. Skus vypnut v BIOSe EIST, C States, ak to pomoze tak zahod zdroj alebo zakl.dosku.

Taky bych rád věděl,kde jsi vzal ovladače pro W7,když je výrobce desky nepodporuje a tudíž ovladače pro W7 neexistují.Ovladače jsou k dispozici ne webu výrobce desky max. pro Visty.(i ty se dají zkusit,občas se stává,že se na W7 chytnou).

Dík za rady.
Tak v biosu ACPI zůstalo zapnuté, takže baterka to nebude.
Ovladače jsem ted naposled neinstaloval žádné, neboť jsem chtěl předejít spekulacím, jestli to nebylo poprvé právě jimi. Mám tam jen ty co se nainstalovaly s Windows. Poprvé jsem zkoušel ATI Catalyst a to je vše.
I aktualizace Windows mám ted naposled zakázané, jestli to nebylo jimi. Prohlížeč používám Firefox bez pluginů.
Disk jsem HDTune už skoušel asi před 14 dny a bylo vše OK, i ve S.M.A.R.T vše v pořádku. Cleanery žádné, antivir legální Eset Nod 8.
Jinak drivery k desce jsem žádné nezkoušel, vím, že na stránkách nic není. Stáhnul jsem si jen nový bios ( mám verzi 0504 z roku 2008 a na netu je už o mnoho novější verze 2101 z roku 2011 ), ale ten nevím jak flashnout a jestli to vlastně může i pomoct.

Tak v biosu AZ flash je, ale píšou tam, že nepodporujou NTFS disky ( a ten mám ) a disketovku nemám. Zkusím ji sehnat a zkusit to kdyžtak z ní.
Jinak ted jsou zkusil aktualizovat veškeré nalezené ovladače pomocí utility Slim drivers, tak uvidím, jak se to bude chovat ( aktualizovala se graf. karta, zvukovka, něco ohledně PCI a ATI ). Zatím dík, písnu, co se bude dít dál. Je ale prostě divný, že to dělá jenom při vkládání příloh. A to jsem komp testoval i např. zatížením pomocí Pinnacle a to je zatížen dost.

ASUS EZ Flash 2 (Updates the BIOS using a floppy disk, USB Flash, or the
motherboard support DVD during POST.)

Možností je tam více než dost, stačí ten manuál také přečíst.

...Jinak ted jsou zkusil aktualizovat veškeré nalezené ovladače pomocí utility Slim drivers...

Skvělé! Sice výrobce ZD ovladače pro W7 nedodává, ale to svinstvo určitě nějaké najde. Proč mermomocí os, který nemá patřiČné ovladače?

Dík za radu. Už jsem to tam dostal z flešky :-)
Jinak jsem včera večer zjistil, že soused má úplně identickou desku s integr. graf. kartou. Má jiný pouze procesor. A jemu vše maká v sedmičkách jak má, takže ovladači by to asi být nemělo. Uvidíme ted po tom updatu biosu.
Mermomocí sedmy tam dávám, protože u XP skončila podpora a banka už přestane podporovat přihlášení přes XP.

Tak teď se PC kouše, když chci uložit nějakej soubor na leteckou poštu nebo edisk. Ten samej soubor třeba do emailu vložit jde. Je to celý nějaký divný, že to dělá jenom takto u vkládání příloh a při jiné činnosti ne.

Asi odhalena možná příčina. Pokud jsou tam obě paměti, tak se PC při odeslání souboru na leteckou poštu seká ( paměti jsou zkoušel dávat do různých slotů a pořád to samé, PC se seká ). Jakmile je tam jen jedna paměť ( je jedno jaká z nich ), tak soubor normálně odeslat jde a vše se zdá OK.
Co tedy dál? Nějaké nastavení v biosu ohledně pamětí? Nebo třeba slabý zdroj že to nějak neutáhne obě dvě?
Fakt to nechápu, proč to ale dělá jen u odesílání souborů.

Ted jsem to testoval se sousedovo paměťma, ten má 2x 1GB.
Pokud tam dám ty jeho, jede to.
Pokud k tomu přidám jednu svoji ( celkem tedy 4GB ), nejede to.
Pokud tam nechám jen jednu jeho a přidám jednu svoji ( celkem 3GB ), jede to.
a všechny moje i jeho ( celkem 6GB ) = nejede
Takže problém asi jen když je 4GB.
Nechápu
Třeba načatej zdroj? Nebo nastavení v biosu či win7?
Dík