Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalá flashka USB3

Zdravím, obracím se na vás s prosbou o pomoc, zakoupil jsem si flashku Kingston DataTraveler 100 G3 16GB (http://www.czc.cz/kingston-datatraveler-100-g3-16g b/125881/produkt), MB je ASUS m5a97 rev2, vždy když něco kopíruji třeba film který má 8GB rychlost přesunu začíná na cca 100MB/s to se udrží asi 5 sekund a pak strmě klesá což neni zas tak divné, problém tkví v tom že pokles rychlosti se nezastaví a ta se postupně zmenšuje až na cca 10MB/s a dále klesá ale už jen velmi pomalu, tahle rychlost se mi na USB3 zdá až příliš malá, nevíte někdo prosím v čem by mohl být problém, děkuji za odpovědi.

kolem 20mb zapisují i usb2 flashky.

kingston má asi polovinu flashek šmejdy. když před nákupem nezkontroluješ uváděné hodnoty, dopadneš právě takto. tam kde údaje chybí, je jasné proč -> nebrat.
rozměrové malé/tenké flashky bývají obvykle z levnějších (starších) chipů, u nich si dát zvlášť bacha.

podle pár recenzí jsem čekal aspoň rychlost zápisu 20MB/s

pohrdáš údaji výrobce, sníš o recenzích a kupuješ nejlevnější usb3 flashku.
usbspeed.nirsoft.net
taky záleží, do jakého chipsetu to flashku vrazíš.

reálně: jen doba psaní tohoto komentáře by mě v práci (s režiemi) vyšla na ty dvě stovky, co ta flashka stála. odpad nemá smysl řešit.

Tak tedy pěkně děkuji za odpověď ale pokud to berete takto příště si radši svoje rady nechte, člověk se slušně zeptá a dostane toto, myslel jsem že na tomto fóru jsou odborníci co radí lidem kteří tomu nerozumí s úmyslem jim pomoct a ne jim jejich dotazy vyčítat, pokud se tu příště na něco zeptám, dám si pozor abych vás neobtěžoval "odpadem" a nemarnil váš "drahocenný" čas.

jestli jsem to pochopil spravne, tak "odpadem" byla minena ta fleshka, ktera sama stoji min, nez co prace uz ji bylo venovano, aby dosahovala vykonu, ktere dosahnout nemuze.

Zaver: neplytvat drahocenym casem na opravu bezcenych smejdu, ale rovnou koupit poradny HW, ono to ve vysledku vyjde levneji (="nejsem tak bohaty, abych mohl kupovat lacine veci", pripadne "lacino koupeno, dvakrate placeno")

Tak zaprvé, chtěl jsem flashku ne exterák a za druhé nejsem Babiš abych si mohl kupovat co chci...

PS: Ano možná jsem koupil zmetek za pár stovek a čekal že to bude něco víc ale to ještě neznamená, že bych měl dostat na svou velmi slušně položenou otázku (když si tady přečtete některá témata, zjistíte že se někteří jedinci ptají jako nějakého Franty v hospodě po 10 pivech) takovouhle urážející odpověď, pokud by odpověděl nějak takhle: Koupil jste si zmetek od kterého jste očekával až příliš (což vlastně udělal a to mi nevadí) avšak jeho následující odpověď je pro mě velmi urážlivá a myslím že neoprávněná...

ve dvou komentářích tady brečíš nad 1/4 odpovědí, co jsem psal.
pokud nedokážeš rozeznat, co je podstatné, budeš to mít v životě těžké, nejen s flashkami a jejich neschopným výběrem.
zbylé kecy jsou k ničemu a nezajímají mě - ostatně já nejsem ten trouba, který si vyškemral usb3 za nejnižší cenu a teď žasne nad její pomalostí.

mám doma asi 10 flashek: rychlé, tenké protože peněženkové, malé protože do autorádia, historické protože před 10 lety, barevné kvůli bootování.
je to jen spotřebák. neřeším životnost, nemám na nich kritická=originální data protože nejsem idiot. moje nejstarší funkční flashka je 64mb usb 1.1 - to jsi ještě tahal kačera.

a teď mě pouč o slzách nad jednou blbou flaskou, kde pláčeš nad vysněnými parametry známého ojebávacího výrobce - a hlavně jemu si stěžuj, že nečteš rychlost zápisu.

Asi jste nepochopil moji odpověď, uznávám že jsem si koupil pomalej šmejd za pár stovek a za to že jste mi to objasnil jsem rád, jediné co mi vadí je váš přístup, místo toho aby jste slušně napsal, že jsem udělal chybu, navážíte se do mě, to mi vadí, nic jiného, vůbec tady nejde o to, že tady brečím kvůli té flashce, jen mě mrzí jak dneska dokážou být lidé neslušní, když se je někdo v dobré víře zeptá na něco čemu nerozumí a pokud tohle nedokážete pochopit, tak jste asi ztracený případ a jestli je váš čas opravdu tak drahocenný, tak se ani nemusíte namáhat odpovědět, napsal jsem vše co jsem chtěl a diskuze mezi námi už nemá smysl, jelikož jak to tak vidím nedokážete ani pochopit že jste někoho naprosto neoprávněně urazil a o omluvě ani nemluvě...