Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor - u videí "nižší fps, jde trhaně"

Předem se vám omlouvám, že zakládám nový příspěvěk, ikdyž již je jeden mám, ale zřejmě se objevila příčina problému a tím je: Monitor.
Napadlo mě připojit přes hdmi monitor s notebookem. Na notasu jde video v pohodě, zatímco na monitoru "nižší fps".
Našel jsem i pár videí na youtube, kde se dá nastavit kvalita na 1080p45 (Těch 45 asi znamená snímky za vteřinu), u ostatních, kde se dá nastavit kvalita třeba na 1080p, jde video trhaně, nejde hladce plynule. Někdo s tímto zkušenosti, nemusí se monitor někde přenastavit, v nastavení, nebo něco na graf. kartě? Jdu to hledat.

Jedná se o tento monitor: www.alza.cz

P.S. Windows jsem přeinstaloval.

Problém je nesrozumitelný text! Budu hádat bez leštění koule:
K notebůů jste připojil monitor.
Notebůůů má daleko nižší rozlišení než externí monitor.
Problém, který ovšem není, je v tom, že sranda mobilní grafika v notebůů není schopná dostatečně rychle patřičných grafických výpočtů pro rozlišení monitoru.
Na žádném monitoru se nenastavuje fsp nějaké zapařenosti, pouze snímkový kmitočet.