Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vykonější procesor

Který procesor bude lépe zvládat počítačové hry ?

Procesor
Typ procesoru Intel Core i5
Modelové označení procesoru Intel Core i5 4210M
Frekvence procesoru 2,6 GHz (2 600 MHz)
Počet jader procesoru 2×
Cache procesoru 3 MB
Core Boost Frekvence 3,2 GHz (3 200 MHz)
TDP procesoru 37 W
nebo
Typ procesoru AMD A10
Modelové označení procesoru AMD A10-7400P
Frekvence procesoru 2,5 GHz (2 500 MHz)
Počet jader procesoru 4×
Cache procesoru 4 MB
Core Boost Frekvence 3,4 GHz (3 400 MHz)
TDP procesoru 35 W

PS (do notebooku )

Jenže dotaz zněl trochu jinak. Trochu s vami souhlasím, ale z graf. karty bych neměl takový strach jako z procesoru. Graf. karta je relativně na stejné urovni jako graf. k. na druhém notebooku, spíše mě zajíma procesor, který disponuje 4 jadrem, druhý 2 jadrem, jeden od AMD a druhý od Intelu

jednoznačně intel: singlethread 1.7 rychlejší, multi skoro stejně.
Mimochodem, jak jsou na tom AMD-ntb notebooky se spotřebou? Nějaká čísla máte? Spotřeba v idle (v tomhle je fantastický haswell 0.5W cpu + 0.08W/GB RAM), ivy bridge má v idle 3W přibližně....

Tak s tím neporadím, je fakt, že notebook který má v sobe proc. intel stojí o 5OO více než ten s AMD, ale to už je zanedbatelná částka.

Já osobně bych šel do intelu, ale na druhou stranu, tento proc. je jen 2 jádro, zatím co AMD je 4 jádro. Tudíž by tam měl být lepší synchronizace, menší spotřeba, atp..

Aha, možná sem to někde špatně pochopil, ale někde sem četl, že 4 jádrový procesor, zvládne více applikaci při menší záteži CPU, tím pádem mín žere.

Nicméně trochu unikáme od smyslu mého přispěvku, co byste tedy doporučil ? Jaký z dvou uvedených procesoru na hraní například Fify 15 ?